Świąteczne wizyty u bohaterów powstania warszawskiego

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia Urząd Miasta Kielce obdarował żołnierzy AK i świadków powstania warszawskiego mieszkających na terenie miasta, symbolicznymi upominkami. Paczki wraz z życzeniami przekazała dziś wiceprezydenta Kielc Agata Wojda. Wizyty były okazją do rozmów, przywołania wspomnień i oglądania pamiątek, dokumentów czy fotografii z czasów powstania. Upominki trafiły do osób wskazanych przez Muzeum Powstania Warszawskiego.

W Kielcach wciąż żyją osoby, które w 1944 roku zamieszkiwały Warszawę i były świadkami oraz uczestnikami dramatu odbywającego się w stolicy. Ich losy potoczyły się tak, że obecnie mieszkają w Kielcach, pod opieką bliskich lub sąsiadów. - Chcąc uhonorować powstańców żyjących w Kielcach, naszym bohaterom przekazaliśmy dziś życzenia i symboliczne upominki świąteczne od Miasta Kielce - mówi wiceprezydenta Kielc Agata Wojda.

Tego typu wizyty odbywają się cyklicznie, również przed Wielkanocą oraz rocznicą wybuchu powstania warszawskiego.