Świąteczny klimat w centrum Kielc

Sezon świąteczny w Kielcach oficjalnie rozpoczęty. Dziś po godz. 17 rozbłysły światełka na choince, która została ustawiona na Rynku.

Lampki na bożonarodzeniowym drzewku, wspólnie z prezydentem Bogdanem Wentą, zapaliły dzieci. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiczną i względy bezpieczeństwa, uroczystość miała dużo bardziej kameralny charakter, niż to miało miejsce w latach ubiegłych.

 

 

Świąteczne Kielce

Poza choinką, na kieleckim Rynku znaleźć można też inne gwiazdkowe ozdoby. Tradycyjnie ustawione zostały figury aniołków oraz świetlny portal. Gwiazdkami i bombkami, tak jak w innych częściach Centrum Kielc, przystrojono latarnie. Ponadto bożonarodzeniowe akcenty pojawiły się również na budynku Urzędu Miasta.

- Ten rok jest szczególny. Miejmy nadzieję, że przede wszystkim w tym najbliższym gronie rodzinnym będą to znowu święta Bożego Narodzenia spędzone szczęśliwie, zdrowo, a przede wszystkim razem. To jest chyba najważniejsze. Tego wszystkim, z całego serca życzę – powiedział Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

 

Startuje Jarmark

Dziś także wystartował Kielecki Wirtualny Jarmark Bożonarodzeniowy. Ma on formułę platformy promującej strony internetowe wystawców i ich wyroby.  Na stronie www.jarmark.kielce.eu przygotowano wirtualny, kielecki Rynek, na którym usytuowane są domki. Każdy z nich przenosi użytkownika bezpośrednio na stronę internetową wystawcy, gdzie można znaleźć jego ofertę i zrobić świąteczne zakupy.

Powrót na początek strony