Świąteczny klimat w Punkcie Promocji Kielc

Po raz kolejny na choince w Punkcie Promocji Kielc zawisły ozdoby przygotowane przez przedstawicieli kieleckich Klubów Seniora oraz przedszkolaki. We wtorek we wspólnym ubieraniu świątecznego drzewka wzięła udział zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór. Drzewko przekazało Nadleśnictwo Kielce.

Bombki, gwiazdki, aniołki, koronki, stroiki oraz inne świąteczne dekoracje, wykonane z różnych materiałów w pracowniach rękodzieła artystycznego kieleckich Klubów Seniora oraz w przedszkolach samorządowych, można oglądać na wystawie „Świąteczne klimaty”.

Tego typu przedsięwzięcie jest organizowane po raz trzeci przez koordynujące pracę PPK Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce. W tym roku prezentowane są ozdoby przygotowane w siedmiu przedszkolach: nr 3, 5, 6, 14, 25, 33 i 40 oraz w siedmiu Klubach Seniora: przy ul. Konopnickiej 5, Warszawskiej 151, Kostki 4a, Naruszewicza 23, Tujowej 2, Al. Legionów 5 oraz Krzemionkowej 1.

Podczas spotkania reprezentanci trzech placówek opowiedzieli o technikach samodzielnego wykonania dekoracji świątecznych.

Wydarzenie artystycznie ubarwił Zespół MY 5 ze Studia Piosenki SAMI w Młodzieżowym Domu Kultury, w składzie: Michalina Cedro, Joanna Toporek, Sandra Grabowska, Zofia Anioł oraz Klaudia Kaleta. Zespół istnieje od 5 lat i ma na swoim koncie wiele sukcesów na konkursach wokalnych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wystawę „Świąteczne klimaty” będzie można oglądać do 2 stycznia. Punkt Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym jest czynny od wtorku do soboty w godz. 11:00-17:00.

Powrót na początek strony