Światowy Dzień Roweru na miejskich jednośladach

Zachęcamy mieszkańców Kielc i nie tylko do świętowania Światowego Dnia Roweru na dwóch kółkach, a najlepiej na miejskich jednośladach, które w sobotę, 3 czerwca wypożyczyć można za symboliczną złotówkę.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Roweru, obchodzonego na całym świecie od pięciu lat, w Kielcach w sobotę, 3 czerwca cena wypożyczenia roweru miejskiego bez względu na czas przejazdu wyniesie 1 zł i obowiązywać będzie przez 24 godziny (tj. od północy z piątku 2 czerwca na sobotę 3 czerwca – do północy z soboty 3 czerwca na niedzielę 4 czerwca) zarówno na rowery Standard, Fotelik, Elektryczny, jak i Tandem.

Według statystyk Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kielcach liczba przejazdów na Kieleckim Rowerze Miejskim w maju to 23 433. Przejechany dystans to w sumie 80 879 km. Łączny czas wynosi 11 322 h 14 min, a średnia prędkość 9,2 (km/h). Średnia ocen użytkowników utrzymuje się na poziomie 4,3.  

Przypominamy, że przez cały czerwiec Kielce biorą udział w rywalizacji o puchar „Aktywne Miasta”. Dodatkową promocją związaną z tą rywalizacją są karnety przejazdowe (50 godzin) dla rowerzystów i rowerzystek, którzy zainstalują aplikację „Aktywne Miasta” i „wykręcą” dla miasta Kielce największą liczbę kilometrów do końca trwania rywalizacji, czyli do 30 czerwca.

10 osób z najlepszymi wynikami będzie mogło za symboliczną złotówkę zakupić trzy standardowe karnety Kieleckiego Roweru Miejskiego (o łącznej wartości przy normalnej cenie 120 zł). Każdy z karnetów uprawnia do 50-ciu darmowych godzin przejazdu i ważny jest przez 30 dni.

Dodatkowo w ramach współpracy z miejską kartą MiejskaKarta.pl, pięćdziesięciu posiadaczy karty, którzy przejadą najdłuższy dystans w czerwcu, będzie mogło zgłosić się do biura MOSiR po (bezpłatny) odbiór karnetu wstępu na pływalnie ośrodka. Każdy karnet o wartości ok. 50 zł uprawnia do 3 darmowych wizyt na dowolnej z nich.

Do uczestnictwa w promocji związanej z pucharem „Aktywne Miasta” niewymagana jest aplikacja roweru miejskiego, konto Roovee, ani nawet też jazda na rowerze miejskim. Liczy się tylko wynik kilometrów „wykręconych” na dowolnym rowerze w dedykowanej tej rywalizacji aplikacji. Co do drugiej promocji – Aplikacja wraz z kontem Roovee Kieleckiego Roweru Miejskiego, jak i posiadanie kieleckiej MiejskiejKarty.pl jest wymagane, gdyż 50 najlepszych wyników będzie dotyczyło przejazdów rowerem miejskim. 

W sobotę, 3 czerwca odbędzie się również Świętokrzyski Dzień Roweru, organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. W ramach akcji o godz. 12:00 około 500 rowerzystów wyruszy z placu przy ulicy Żelaznej i przejedzie ulicą Sienkiewicza pod Pomnik Sienkiewicza, gdzie przewidziane są atrakcje, konkursy i nagrody dla uczestników, a takżempoczęstunek i zabawy dla najmłodszych.

Powrót na początek strony