Mistrz Świata karate gości w Kielcach

Prezydent Światowej Federacji Karate Kenji Midori spotkał się z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą. W wizycie w ratuszu udział wzięli również: Remigiusz Karpiński, prezes Zarządu Polskiej Federaci Karate Shinkyokushinkai, Tomasz Kęćko, prezes Kieleckiego Klubu Sportowego Karate, przewodniczy komitetu organizacyjnego Mistrzostw Świata w karate i jego zastępca Waldemar Kęćko oraz dyrektor Kancelarii Prezydenta Sławomir Stachura.

Kenji Midori, Prezydent Światowej Organizacji Karate to jeden z najwybitniejszych uczniów Masutatsu Oyamy, twórcy kyokushin. Obecnie posiada stopień 8 Dan. Mistrz Świata w kategorii open z 1991 roku, wicemistrz Japonii w kategorii open z 1990 roku. Kenji Midori został przewodniczącym IKO-2 w roku 2001, a w roku 2003 zmienił jej nazwę na NPO World Karate Organization Shinkyokushinkai.  

Okazją do spotkania są VII Mistrzostwa Świata Karate w Kategoriach Wagowych, które w weekend 24 i 25 września rozegrane zostaną w Kielcach. 1200 osób z 50 krajów, w tym 180 najwybitniejszych karateka stoczy bój o najwyższej rangi tytuły. Walki będą transmitowane na żywo.

Mistrzostwa rozpoczną się w sobotę 24 września, w Hali Legionów w Kielcach ceremonią otwarcia. Będą widowiskowe pokazy. Piosenkę towarzyszącą mistrzostwom „Zostań Mistrzem Świata” w trzech językach – polskim, angielskim i japońskim, zaśpiewa gwiazda muzyki rozrywkowej i karateka sensei Marcin Siegieńczuk.

Walki zostaną przeprowadzone w czterech kategoriach dla mężczyzn (-65 kg, -75 kg, -85 kg, +85 kg) i czterech dla kobiet (-50 kg, -55 kg, -60 kg, +60kg). Będą się toczyły w sobotę na dwóch matach, a w niedzielę na jednej.

W finałowych starciach wyłonieni zostaną mistrzowie w każdej kategorii. Każda z walk finałowych będzie miała ciekawą oprawę tradycyjną dla karate shinkyokushinkai.

Powrót na początek strony