„Święto Błękitnej Seniorki” w Szkole Podstawowej 28

Ekopiknik z okazji Dnia Ziemi pod hasłem „Święto Błękitnej Seniorki”, odbył się w Szkole Podstawowej nr 28 w Kielcach. Gośćmi wydarzenia byli zastępcy prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki i Agata Wojda, która wzięła udział w pogadance z uczniami klas ósmych, na temat polityki ekologicznej Miasta Kielce.

Na uczestników ekopikniku z okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej nr 28 w Kielcach czekały: występy artystyczne, rodzinny konkurs wiedzy „Ekologicznie = ekonomicznie”, pokaz EKO i oldSCHOOLowej mody „Nowe ciuchy ze starej szafy”, spektakl o tematyce ekologicznej „Jak dbać o środowisko?”, pchli targ, a także rodzinne zawody i zabawy sportowe dla dziecka i seniora. Uczniowie wzięli również udział w pogadance oraz prelekcjach „Odpady - co z nimi robić i jak zapobiegać ich wytwarzaniu” oraz „Piękne Świętokrzyskie - zadbajmy o nasze środowisko”.

O dodatkowe atrakcje zadbali współorganizatorzy wydarzenia: Urząd Miasta Kielce, Straż Miejska w Kielcach, Miejska Straż Pożarna w Kielcach, Nadleśnictwo Kielce, Komenda Miejskiej Policji w Kielcach, Kielecki Bank Żywności, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach, Klub Seniora przy ul. Kostki w Kielcach, Osiedlowy Klub Kultury KSM Miniatura i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego.