Święto kieleckiego „Mechanika”

Ślubowanie, defilada, przekazanie sztandaru szkole i zawody lekkoatletyczne, tak uczniowie i pedagodzy Zespołu Szkół Mechanicznych w Kielcach obchodzili swoje święto. W wydarzeniu udział wziął wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, radny Jarosław Bukowski oraz Piotr Łojek, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Zespół Szkół tworzą Technikum nr 2 im. Gen. Władysława Sikorskiego i Branżowa Szkoła I Stopnia nr 1 im. Stanisława Staszica. To jedna z największych szkół średnich.

- Jesteśmy w szkole, z której Miasto jest bardzo dumne, zarówno z wyników, z osiągnięć sportowych, jak również z obecności klas mundurowych, które dziś nabierają szczególnego znaczenia. Chciałbym podziękować panu dyrektorowi oraz wszystkim pracownikom szkoły za to jaką organizację tworzycie. Chciałby także pogratulować uczniom ich osiągnieć. Bądźcie dumni z tego, że jesteście uczniami tej szkoły - mówił Marcin Chłodnicki.

Podczas obchodzonego dziś święta około 600 uczniów złożyło uroczyste ślubowanie. - Byli to nie tylko uczniowie z pierwszych klas, ale i starsi, którzy do tej pory nie ślubowali, gdyż takich uroczystości nie organizowano w poprzednich dwóch latach z uwagi na epidemię koronawirusa - wyjaśnia dyrektor Dariusz Wójcik.

Po ślubowaniu, uczniowie klas mundurowych zaprezentowali się w defiladzie. W ramach uroczystości odbyło się również przekazanie szkole sztandaru ufundowanego przez Radę Rodziców. W tym szczególnym dla całej społeczności szkolnej wydarzeniu wziął udział biskup Marian Florczyk, który poświęcił również obiekty sportowe powstałe przy szkole w ostatnich latach.

Gościem wydarzenia była absolwentka szkoły i sportowa ambasadorka Miasta Kielce Karolina Młodawska.

Wydarzenie uświetniła część artystyczna oraz zawody lekkoatletyczne.

Powrót na początek strony