Święto Patrona UJK

Uroczyste posiedzenie Senatu UJK oraz odsłonięcie rzeźby Jana Kochanowskiego, przy ulicy Żeromskiego 5 - w ten sposób uczelnia uczciła święto swojego patrona.

W pierwszej części wydarzenia prof. dr hab. Jacek Semaniak, rektor uczelni podsumował swoje kadencje rektorskie.

- Dziś potęga uniwersytetu jest znacznie większa niż 10 lat temu. I nie jest to zasługa, tylko rektora. Dumny jestem z tego, że udało nam się działać w sposób spójny, z zachowaniem kontynuacji działań prowadzonych przez poprzednie władze rektorskie. To jest niezwykle ważne, żeby dobudowywać, rozbudować, a nie burzyć i to nam się udało. To było naszą mocną stroną - mówił Jacek Semaniak.

Wśród zaproszonych gości był prezydent Kielc Bogdan Wenta. - Niejednokrotnie przekraczając progi tej uczelni podczas różnych uroczystości, zawsze czułem podniosłość tego miejsca i wzruszenie. Cieszę się, że już wcześniej, nie tylko jako prezydent miałem okazję poznać rektora Jacka Semaniaka. Dobrze wiemy, że osoba rektora będzie związana z uczelnią na stałe i jestem przekonany, że dotychczasowe sukcesy uniwersytetu będą kontynuowane - mówił Bogdan Wenta.

Po zakończonym posiedzeniu Senatu UJK przed budynkiem Rektoratu odsłonięta została rzeźba patrona uczelni Jana Kochanowskiego, autorstwa Arkadiusza Latosa.

Na zakończenie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu „Pieśni i fraszki – słowne igraszki. Wierszowane potyczki z Janem Kochanowskim”.

Powrót na początek strony