Święto Róż w Ogrodzie Botanicznym

Gwiazdą weekendowych dni w Ogrodzie Botanicznym będzie oczywiście - królowa wszystkich kwiatów. Przed nami czwarta edycja Kieleckiego Święta Róż. W dniach 23-25 czerwca wstęp do kieleckiego Ogrodu Botanicznego będzie bezpłatny. W te dni na zwiedzających czeka mnóstwo atrakcji.

W piątek, 23 czerwca po pachnących różami alejkach, będzie można spacerować do północy. W Białą noc w Ogrodzie czeka nas nocne zwiedzanie i ognisko od godziny 11:00. Prowiant we własnym zakresie.

W sobotę, 24 czerwca Ogród otworzy swoje bramy o godz. 10.00 i zaprosi do tanga wśród róż. W programie bezpłatne indywidualne zwiedzanie, organizacja własnych rodzinnych pikników i stref relaksu oraz ognisko od godziny 11:00. Prowiant we własnym zakresie. W tym dniu Ogród będzie czynny w godzinach 10:00–23.00 (Uwaga: godzina zamknięcia Ogrodu może ulec zmianie).

Sobota w Ogrodzie upłynie w rytmie tanga. Świętokrzyskie Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego „EL VIENTO” organizuje „Tango z Różą”. Podczas wydarzenia odbędą się pokazy tańca na Placu Różanym przy tradycyjnej muzyce argentyńskiej. Wydarzenie w godzinach 17:00–23:00 (UWAGA: godziny mogą ulec zmianie). 

W niedzielę, 25 czerwca Ogród będzie czynny w godzinach 10:00–20.00. Odwiedzający będą mogli wziąć udział w Różanym Punkcie Informacyjnym oraz rodzinnych warsztatach edukacyjnych. Na Placu Różanym na bieżąco będzie można się dowiedzieć wielu szczegółów i ciekawostek na temat róż, różnorodności odmian i form, uprawy w ogródkach domowych oraz ich wykorzystania w gastronomii, przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym. Czas trwania warsztatów od godz. 11:00 do 16:00. Ponadto podobnie jak w poprzednich dniach Święta Kielc odbędzie się tradycyjne ognisko.

Ponadto:
- stały kiermasz roślin
- kawiarnia Wesoła Kafka
- stoiska gastronomiczne

Powrót na początek strony