„Świętojańskie podróże po literaturze” z Miejską Biblioteką Publiczną

„Świętojańskie podróże po literaturze” - kolejny projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, realizowany będzie między 10, a 12 czerwca. To święto książki związane jest z postacią Jana Kochanowskiego, nawiązujące do katalońskich obchodów Sant Jordi. Zaplanowano szereg wydarzeń animujących kulturę i wzmacniających znaczenie książki.

Na ulicy Sienkiewicza bogatą ofertę zaprezentują wydawnictwa z całej Polski. Atrakcyjna lektura zagości w różnych miejscach w przestrzeni miejskiej. Przewidziano atrakcyjne konkursy dla szkół, przedszkoli i całych rodzin, a także działania aktywizujące seniorów.

W promocję „Świętojańskich podróży po literaturze” włączy się Jarosław Gugała - znany w Polsce dziennikarz i prezenter radiowy oraz telewizyjny, który wraz z przedstawicielami miasta Kielce i MBP odwiedzi różne miejsca obdarowując książkami przechodniów, pacjentów oczekujących na wizytę lekarską czy mieszkańców załatwiających sprawy w urzędach. 10 czerwca będzie także gościem spotkania w Poczytalni na dVoRcu. Kielczanie będą mieli również szansę na spotkanie z pisarką Katarzyna Bondą oraz Filipem Łobodzińskim.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Prezydent Miasta Kielce.

PROGRAM WYDARZEŃ

Piątek, 10 czerwca

Gra miejska „Zakochaj się w Kochanowskim” - rozpocznie się o godz. 10:00, współorganizowana ze studentami z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Trasa gry przebiegać będzie między filiami biblioteki. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

"Ile zakładek mierzy kielecka Sienkiewka?" - od godz. 11:00 przy pomniku Henryka Sienkiewicza rozpocznie się wspólne układanie zakładki przez przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Uczestnicy otrzymają upominki.

Spotkanie z Jarosławem Gugałą - godz. 17:00 w Mediatece. Ilość miejsc ograniczona, będą obowiązywać wejściówki.

Sobota, 11 czerwca

I dzień Targów Książki  - od godz. 11:00 do 17:00 na ulicy Sienkiewicza. W Targach wezmą udział wydawnictwa z całej Polski.

"Sjesta na czytanie" - od godz. 11:00 na placu Artystów w specjalnie przygotowanej strefie kielczanie będą mogli zrelaksować się w towarzystwie książek.

Spotkanie z Filipem Łobodzińskim - godz. 12:00 w Mediatece - filii nr 7, ul. Czarnowska 12. Ilość miejsc ograniczona, będą obowiązywać wejściówki.

Spotkanie z Katarzyną Bondą - godz. 17:00 w Mediatece - filii nr 7, ul. Czarnowska 12. Ilość miejsc ograniczona, będą obowiązywać wejściówki. Możliwość zakupu książek autorki.

Niedziela, 12 czerwca

II dzień Targów Książki

Wycieczka do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie - bezpłatna wycieczka dla seniorów, m.in. z Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy.

plakat gugała.png