Świętokrzyskie atrakcje z prestiżowymi nagrodami w branży turystycznej

Park Legend Gór Świętokrzyskich
zdj. ROT

Tężnia w Busku Zdroju, Zamek Krzyżtopór w Ujeździe oraz Park Legend w Nowej Słupi, nagrodzone podczas wielkiej gali konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej na "Najlepszy produkt Turystyczny - Certyfikat POT". Nagrodzone atrakcje turystyczne będą mogły liczyć na wsparcie i kampanię promocyjną, którą zorganizuje POT.

Konkurs na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej to wyjątkowy projekt wyłaniający najlepsze produkty turystyczne oraz rekomendujący je Polakom i turystom zagranicznym. Jest stałym elementem promocji Polski jako kraju atrakcyjnego turystycznie.

Park Legend Gór Świętokrzyskich został turystycznym odkryciem roku. Ta nowa atrakcja turystyczna  działa od sierpnia tego roku i od początku bije rekordy frekwencji. W nowym parku w samym sercu Gór Świętokrzyskich poznamy m.in. historie o słynnych sabatach czarownic, o założeniu Kielc, o Madejowym łożu, a także o pielgrzymie, który posuwa się co roku o jedno ziarnko piasku do klasztoru na Świętym Krzyżu, a gdy tam dojdzie, nastąpi koniec świata.

Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej trafił do Tężni Busko-Zdrój. Jury nagrodziło buską atrakcję za wkład w rozwój i promocję Buska - Zdroju. W konkursie POT wyróżnienie otrzymał Zamek Krzyżtopór w Ujeździe, który jest jedną z największych atrakcji turystycznych naszego regionu, który co roku zachwyca turystów z kraju i ze świata. Podczas jubileuszowej gali dwudziestolecia Konkursu w Warszawie nagrodzono 16 produktów turystycznych.

Certyfikaty POT są przyznawane przez Kapitułę, którą powołuje Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej. W jej skład wchodzą wybitni eksperci z zakresu turystyki, marketingu, budowy i promocji produktów turystycznych, a także przedstawiciele środowisk akademickich oraz mediów.

Do konkursu, zgodnie z jego Regulaminem, zgłoszono 42 produkty turystyczne w kategorii Certyfikat POT, 10 produktów w kategorii Złotego Certyfikatu i 14 do kategorii Turystyczne Odkrycie Roku. Łącznie

Laureaci Konkursu na Najlepszy Produkt Turystyczny – Certyfikat POT w 2023 roku:

Certyfikaty POT:

• ANTIDOTUM Airshow Leszno
  • Bieszczadzka Szkoła Rzemiosła Twórcze Bieszczady
  • Festiwal Stolica Języka Polskiego
  • Festiwal Szekspirowski w Gdańsku
  • Julinek Park
  • Kompleks Tężnia Busko
  • Kraina Górnej Odry
  • Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko
  • Marina Gliwice i wodny szlak Kanału Gliwickiego