Świętokrzyskie znów chce oczarować

Wielka kampania promocyjna oparta o telewizję, radio, internet prasę, billboardy oraz wydawnictwa i wydarzenia. Do tego turystyczny hymn województwa oraz pakiety złożone z maseczek oraz bezdotykowych stojaków dezynfekujących – tak ma wyglądać pomoc dla świętokrzyskiej branży turystycznej, jaką chce wdrożyć w ramach unijnego wsparcia Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego.

Jak informuje Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego, jej członkowie bardzo mocno odczuli skutki zamrożenia polskiej gospodarki. W kwietniu ich przychody spadły niemal do zera. Zamknięte hotele, restauracje, muzea i parki rozrywki mają szanse na powrót turystów, ale do tego niezbędna jest skuteczna promocja. Wszystkie regiony Polski chcą teraz zawalczyć o klienta. Ten, kto zaprezentuje swoje walory skuteczniej, ten wygra.

– Jesteśmy zdeterminowani, by przeprowadzić skuteczną kampanię promocyjną. Chcemy aplikować o 3 miliony złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki tym pieniądzom uda nam się skierować turystów do naszego regionu. To dla nas historyczna szansa. Wiele osób nie zdecyduje się na wyjazd zagranicę. Będzie on utrudniony i być może, bardzo drogi, biorąc pod uwagę choćby rygory wprowadzone przez linie lotnicze. Czas masowej turystyki, skupionej wokół krajów basenu Morza Śródziemnego, przynajmniej w tym sezonie się skończył. Już widać nowe trendy w turystyce. To chęć kontaktu z naturą, z dala od wielkich zurbanizowanych przestrzeni, z dala od molochów turystycznych. Rozkwit przeżyje turystyka aktywna, atrakcje trochę mniej znane czy odkrywane na nowo. I to jest dla naszego regionu prawdziwa szansa – mówi prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa świętokrzyskiego, Marcin Piętak.

ROT WŚ przekonuje, że naturalną reakcją gości na zagrożenia związane ze zdrowiem będzie także poszukiwanie miejsc, które zwiększą dbałość o higienę i bezpieczeństwo. To wyzwanie przede wszystkim dla hotelarzy, touroperatorów i przewoźników, którzy będą musieli udowodnić, że oferowane przez nich usługi są w pełni bezpieczne, a standardy higieniczne najwyższej jakości.

Zdaniem ekspertów nowym zjawiskiem będzie także pojawienie się na rynku certyfikatów bezpieczeństwa, których zaczną wymagać turyści. Turystyka z masowej stanie się indywidualną. Klienci będą także poszukiwać oferty atrakcyjnej cenowo, bo ich siła nabywcza w wyniku kryzysu na pewno spadnie. Nowym trendem jest także mikroturystyka, czyli podróżowanie blisko miejsca zamieszkania, co również wiąże się z „odchudzonym” portfelem konsumenta.

– Jesteśmy na te wszystkie wyzwania przygotowani. Co więcej, bez specjalnego przystosowywania, spełniamy niemal wszystkie kryteria nowych trendów. Trzeba tylko poinformować potencjalnego turystę, że czekamy i zapraszamy – dodaje prezes Piętak, który podkreśla, że świętokrzyska ROT jako pierwsza przygotowała projekt profesjonalnej kampanii promocyjnej o wartości 3 milionów złotych, skierowanej do turystów z Polski. Ma ona poinformować potencjalnych turystów o tym, iż wypoczynek w województwie świętokrzyskim jest bezpieczny i mimo gasnącej dopiero pandemii już możliwy. Nastąpi również poszerzenie oferty turystycznej.

W ramach planowanych działań promocyjne pakiety hoteli i atrakcji turystycznych zamieszczone zostaną na dedykowanej stronie internetowej. Całość wsparta zostanie szeroką kampanią w internecie i mediach społecznościowych, spotami telewizyjnymi i radiowymi oraz felietonami w najbardziej oglądanych telewizjach śniadaniowych. ROT chce także wybrać ambasadora marki, przygotować nowe wydawnictwa, a przy najbardziej ruchliwych polskich drogach znów postawić wielkie billboardy promocyjne. Kampania będzie pełna innowacyjnych i zaskakujących pomysłów.

Założenia kampanii przedstawiono podczas konferencji prasowej, która odbyła się w hotelu Best Western Grand. Wzięli w niej udział prezydent Kielc Bogdan Wenta, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, prezes ROT Marcin Piętak oraz dyrektor regionalny Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego  - Piotr Dwurnik.

Więcej na ten temat w materiale wideo. Szczegóły kampanii w formie graficznej dostępne są pod pod linkiem.

Powrót na początek strony