„Syrenka Ariel” - nowy spektakl w repertuarze Kieleckiego Teatru Tańca

Już we wrześniu odbędzie się kolejna premiera Kieleckiego Teatru Tańca pt. „Syrenka Ariel”. Spektakl to współczesna interpretacja baśni Hansa Christiana Andersena o syrenie, która zakochała się w człowieku. Podczas widowiska scena zamieni się w zaczarowany wodny świat pełen iluzji, magii i fantazji, nie zabraknie też ciekawych kostiumów i rekwizytów takich jak ruchomy statek.

Szczegóły produkcji, nad którą prace rozpoczęły się półtora roku temu, przybliżyli jej twórcy podczas konferencji prasowej poświęconej premierze we wtorek, 29 sierpnia. W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział m.in. Elżbieta i Grzegorz Pańtak, dyrektorzy Kieleckiego Teatru Tańca, Małgorzata Ziółkowska, kierownik baletu oraz odtwórcy głównych ról w spektaklu: Marta Starostecka (syrenka), Mateusz Wróblewski (krab) i Piotr Ziółkowski (książę).

- „Syrenka Ariel” to barwne, niezwykle plastyczne dzieło poruszające wyobraźnię dzieci i wzruszające dorosłych. Adresatami spektaklu są całe rodziny, dla których to spotkanie z tańcem i muzyką stanie się wspaniałą propozycją na wspólne spędzanie czasu. Pozwoli zarówno dzieciom, jak i widzom dorosłym przenieść się w zaczarowany wodny świat pełen iluzji, magii i fantazji. Jednocześnie na spektakl zapraszamy szkoły, dla których spektakl stanowić może doskonałe zwieńczenie artystycznej lekcji tańca, muzyki czy plastyki. Każdy widz będzie mógł doświadczyć wysokiego artyzmu wykonania i magii niezwykłego widowiska - mówiła dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca.

Autorami choreografii są Elżbieta Pańtak i Grzegorz Pańtak. Połączenie muzyki z techniką tańca jazzowego i współczesnego stanie się nośnikiem ogromnej wartości edukacyjnej i poznawczej. Istotnym atutem produkcji będą również kostiumy, które zostały zaprojektowane przez uznaną scenograf i kostiumograf Małgorzatę Słoniowską.

- Stworzenie „Syrenki Ariel” było dla nas ogromnym wyzwaniem organizacyjnym i finansowym, dlatego serdecznie dziękujemy naszym sponsorom oraz zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy z nami - dodała Elżbieta Pańtak.

Podczas spektaklu na scenie pojawi się blisko 90 tancerzy, wystąpi Zespół Artystyczny Kieleckiego Teatru Tańca, dzieci i młodzież ze Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca oraz akrobatki Klubu Sportowego „Przestrzeń Lotu”.

Premiera odbędzie się w piątek, 15 września, o godz. 18.00, na Dużej Scenie Kieleckiego Teatru Tańca. Wydarzenie otworzy trzecią edycję „Festiwalu wiatru”.

Powrót na początek strony