Szanty w Domu Środowisk Twórczych

W niedzielę, 18 lipca na scenie letniej Pałacyku Zielińskiego wystąpią EKT Gdynia oraz The Nierobbers.

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach zaprasza na Muzyczny maraton żeglarsko-szantowy – w najbliższą niedzielę, 18 lipca o godz. 19:00. Na scenie letniej Pałacyku Zielińskiego wystąpią dwa znakomite zespoły: EKT Gdynia oraz The Nierobbers.

Zespół EKT Gdynia powstał w 1986 roku. Początkowo związany z nurtem piosenki turystycznej występował i zdobywał nagrody na festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej. Twórczość zespołu to piosenki turystyczne, ballady, piosenki o tematyce piwnej i oczywiście piosenki żeglarskie. Te ostatnie dominują w twórczości zespołu. Od wielu lat EKT Gdynia to jeden z najlepszych i najpopularniejszych zespołów szantowych. Występuje z powodzeniem na scenach największych i najlepszych festiwali szantowych.

The Nierobbers to zespół poruszający się w klimacie piosenki turystycznej i poetyckiej, pachnącym również wiatrem i wodą. Grupa jest laureatem wszystkich najważniejszych festiwali piosenki żeglarskiej i turystycznej w kraju oraz wielokrotnym zdobywcą Nagrody Publiczności. Zespół koncertuje na terenie całego kraju oraz za granicą spotykając się z gorącym przyjęciem publiczności.

Więcej na stronie Pałacyku Zielińskiego

Powrót na początek strony