Szczepienia przeciw COVID-19 – ważne informacje

Trwa Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Akcję wspiera samorząd Kielc. Na mocy porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia, wojewodą świętokrzyskim oraz Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym miasto uruchomiło trzy punkty powszechnych szczepień, w tym jeden typu drive-thru. Obecnie dostępny jest tam jednodawkowy preparat Johnson&Johnson.

Mobilny punk szczepień na terenie Targów Kielce, uruchomiony został we współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym. Szczepienia rozpoczęły się  6 maja, od początku jego działalności zaszczepiono już ponad 3 tys. 600 osób.

Szczepienia przeciw COVID-19 prosto z samochodu

Na szczepienie przeciwko COVID-19 prosto z samochodu, osoby uprawnione mogą zarejestrować się na wybrany termin na miejscu lub za pośrednictwem całodobowej, bezpłatnej infolinii pod numerem 989, a także profilu zaufanego.

- Każde szczepienie poprzedzone jest kwalifikacją lekarską, podczas której lekarze zadają szereg pytań, żeby wykluczyć przeciwwskazania i zadecydować o podaniu lub odroczeniu szczepienia. Zgłaszając się do punktu, warto mieć przy sobie wypełniony formularz kwalifikacyjny dotyczący stanu zdrowia, wówczas proces szczepienia przebiega jeszcze szybciej -  informuje Anna Mazur Kałuża, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

- W punkcie pacjenci szczepieni są różnymi preparatami, przez wakacjami szczególnie zachęcamy do skorzystania ze szczepień, tym bardziej, że obecnie w punkcie drive-thru posiadamy jednodawkową szczepionkę Johnson&Johnson – dodaje Anna Mazur-Kałuża.

Wolne miejsca na szczepienia preparatem Johnson&Johnson są dziś, 10 czerwca oraz w najbliższą sobotę i niedzielę.

Punkt drive-thru będzie czynny w godzinach od 8.00 do 16.15.

Wjazd od strony ulicy Kongresowej, przez bramę numer 6.

Miejskie punkty szczepień w klubach seniora

Na mocy porozumienia z Narodowym Funduszem Zdrowia i wojewodą świętokrzyskim miasto Kielce uruchomiło jeszcze dwa punkty powszechnych szczepień. Mieszczą się one w klubach seniora przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego 75 oraz Alei Legionów 5.

Miejskie punkty szczepień powstały, aby umożliwić mieszkańcom Kielc i całego regionu jeszcze lepszy dostęp do preparatów  - To nasza odpowiedź na zainteresowanie mieszkańców, którzy chcą zabezpieczyć się przed  COVID-19 i jak najszybciej wrócić do normalności - podkreśla Bogdan Wenta, prezydent Kielc.

Miasto Kielce podpisało porozumienia z podmiotami medycznymi, które zapewniają obsługę szczepień przeciw COVID-19. Za przygotowanie i wyposażenie punktów odpowiada Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Powszechny Punkt Szczepień zlokalizowany w Klubie Seniora w Kielcach przy ul. Jana Nowaka Jeziorańskie 75 rozpoczął szczepienia 28 kwietnia br. Punkt dysponuje szczepionkami  MODERNA i PFIZER. Do dnia 10 czerwca zaszczepiono 6 tys. 269 osób. Prognozowana liczba szczepień do dnia 16 lipca 2021 roku wynosi 5 tys. 969.

Powszechny Punkt Szczepień zlokalizowany w Klubie Seniora w Kielcach przy Al. Legionów 5 rozpoczął szczepienia od 5 maja br. Punkt dysponuje szczepionkami ASTRA, MODERNA i PFIZER. Do dnia 10 czerwca zaszczepiono 3 tys. 257 osób. Prognozowana liczba szczepień do dnia 16 lipca 2021 roku wynosi 2 tys. 854.

Bezpłatny transport do punktów szczepień

W okresie od dnia 25 stycznia 2021 roku do dnia 31 maja 2021 roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zrealizował 500 przewozów osób starszych lub niepełnosprawnych do Punktów Szczepień zlokalizowanych na terenie Miasta Kielce.

Aby skorzystać z bezpłatnego transportu osoby, które zgłosiły już chęć zaszczepienia się i znają jego termin, mogą zadzwonić na specjalną infolinię – telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach – pod ogólnodostępnym numerem telefonu: 668-431-060 (od poniedziałku do piątku, w godzinach 7:30 – 15:30).