Szkolny Punkt Informacji Turystycznej

W Zespole Szkół Ekonomicznych uczniowie w praktyce uczą się jak organizować wycieczki i obsługiwać turystów. W pełni wyposażona pracownia powstała w ramach projektu Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego „Szkolny Punkt Informacji Turystycznej kluczem do rozwoju turystyki targowo-kongresowej i prozdrowotnej” współfinansowanego z środków unijnych.

W oficjalnym otwarciu sali do zajęć praktycznych wziął udział zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki, wicemarszałek Renata Janik, wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marcin Różycki oraz prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcin Piętak. 

- Jest to pracownia, która jest jednocześnie Punktem Informacji Turystycznej. Dzięki niej uczniowie w praktyce uczą się jak obsługiwać ruch turystyczny. Myślę, że jest to duża atrakcja dla młodych ludzi, a zajęcia w takim miejscu są przyjemnością – mówił zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

Pracownia została wyposażona przede wszystkim w sprzęt komputerowy z oprogramowaniem oraz meble, foldery i materiały promocyjne. Dzięki temu osoby kształcące się na przykład na kierunku technik organizacji turystyki mogą zdobywać wiedzę praktyczną.

- Szkolny Punkt Informacji Turystycznej to kolejna pracownia w naszej szkole, która powstała dzięki środkom unijnym. W kształceniu bardzo mocno stawiamy na wyposażanie naszych uczniów w umiejętności praktyczne. Młodzież pod okiem doświadczonego nauczyciela przygotowuje oferty wycieczek czy wyjazdy w ramach Programu Erasmus. Młodzi ludzie kontaktują się z miejscami hotelowymi czy dzwonią na lotnisko, żeby zarezerwować bilety – opowiada Lucyna Gromiec, dyr. Zespołu Szkół Ekonomicznych w Kielcach. 

Uczniowie szkoły przy ul. Langiewicza przyznają, że sala jest bardzo przydatna. Do Szkolnego Punktu Informacji Turystycznej może przyjść każdy, żeby zdobyć informacje na przykład o kieleckich atrakcjach.

- Możemy zaplanować wycieczkę i podpowiedzieć jak rozplanować cały dzień – mówi Anna Piotrkowska, jedna z uczennic.

- To czego dowiadujemy się tutaj pomaga nam też w życiu prywatnym. W czasie zajęć nauczyciel nie dyktuje nam notatek, sami zdobywamy wszystkie informacje – mówi Slawko Asenof uczeń ZSE.

Projekt Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego „Szkolny Punkt Informacji Turystycznej kluczem do rozwoju turystyki targowo-kongresowej i prozdrowotnej” otrzymał dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach poddziałania 8.5.1 Podniesienie jakości kształcenia zawodowego oraz wsparcie na rzecz tworzenia i rozwoju CKZiU.

Powrót na początek strony