Szlachetna Paczka od Miasta Kielce już spakowana

Urząd Miasta Kielce po raz kolejny wspiera „Szlachetną Paczkę”. Pracownicy, władze Kielc i miejscy radni przyłączyli się do przedświątecznej akcji pomocy organizując zbiórkę pieniędzy. Zebrana kwota pozwoliła spełnić świąteczne marzenia Pani Moniki i jej piętnastoletniej córki Nikoli. Dzięki otwartym sercom i zaangażowaniu wielu osób przygotowano paczki, w których znalazły się produkty wymienione na liście najpilniejszych potrzeb, wskazanych przez rodzinę.

- Cieszę się, że po raz kolejny pracownicy naszego Urzędu Miasta, radni oraz moi współpracownicy wykazali się ogromnym sercem i empatią. Dziękuję wszystkim osobom za włączenie się do zbiórki i zaangażowanie w przygotowanie paczek. To niezwykle ważne, że potrafimy dzielić się z innymi. Mam nadzieję, że to niewielkie wsparcie sprawi rodzinie radość i przyniesie nadzieję – mówi prezydent Kielc Bogdan Wenta.

W tegorocznej edycji „Szlachetnej Paczki” pomoc zostanie udzielona rodzinie mieszkającej w Kielcach. Jest to, Pani Monika, która samotnie wychowuje córkę Nikolę. Z uwagi na stan zdrowia dziewczynki, która ma indywidualne nauczanie w domu, pani Monika nie może podjąć pracy w pełnym wymiarze godzin.

- Nasza doroczna akcja, to dar serca od wszystkich pracowników. Tym razem wspieramy Panią Monikę, jej córkę Nikolę oraz ich czworonożnych przyjaciół. Kupiliśmy to, o co prosiła ta rodzina, ale dodaliśmy również kilka drobnych prezentów od Miasta Kielce oraz specjalne podarunki. Pani Monika dostanie zegarek, a Nikola wymarzoną, bordową szminkę do ust. W naszych paczkach znalazły się przede wszystkim produkty żywnościowe, słodycze, artykuły higieniczne, środki czystości oraz karma dla kota i psa. Nie zapomnieliśmy też o świątecznej kartce z życzeniami – powiedziała Iwona Sabat, kierownik Biura Promocji i Współpracy z Zagranicą UM Kielce.

W paczkach od Urzędu Miasta Kielce są ponadto ciepłe kurtki, czapki, buty i czajnik. Święty Mikołaj też coś dorzucił od siebie.

Tradycyjnie paczki zostaną przekazane do magazynu Szlachetnej Paczki. Stamtąd trafią do Pani Moniki i Nikoli. Finał Szlachetnej Paczki, czyli tzw. Weekend Cudów, przypada w tym roku w dniach 10-11 grudnia.

Zbiórkę pieniędzy, w ramach przedświątecznej koleżeńskiej współpracy prowadził Komitet ds. Organizacji Szlachetnej Paczki, powołany za zgodą Prezydenta Kielc. Jego pracę koordynowało Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej.

Powrót na początek strony