Sztuka Barbary Żelaznej w Punkcie Promocji Kielc

W najbliższy piątek, 28 kwietnia o godz. 17:30 w „Galerii - Dworzec 17:30” działającej w przestrzeni Punktu Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym w Kielcach odbędzie się wernisaż wystawy „Ferryczny świat sztuki” Barbary Żelaznej - malarki, plastyka i pedagoga.

Pełne barw i niezwykłych wzorów obrazy przeniosą odbiorcę w świat kreowany przez autorkę. - W sztuce i dzięki sztuce jestem sobą, pozwala mi dostrzegać to, co niedostrzegalne - mówi o sobie Barbara Żelazna, nagrodzona za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej upowszechniania i ochrony kultury za rok 2020 Nagrodą Prezydenta Miasta Kielce.

Barbara Żelazna tworzy oryginalne malarstwo na szkle - febitraż i malarstwo akrylowe, ale zajmuje się też modą. Na co dzień realizuje i rozwija pasje wśród dzieci, młodzieży oraz dorosłych jako instruktor w Domu Kultury Zameczek w Kielcach. Prowadzi i organizuje wystawy w galerii ARTSTYL.

Świat widziany jej oczami pełen jest bogatego wzornictwa i intensywnych, przenikających się barw, co przejawia się zarówno w obrazach, jak i w bogatym wzornictwie  ręcznie wykonanych sukien.  - To mój artystyczny świat, który cały czas zmienia się, ewoluuje i pobudza wyobraźnię - podkreśla Barbara Żelazna.

Wernisaż wystawy rozpocznie się o godz. 17:30 w „Galerii - Dworzec 17:30” działającej w przestrzeni Punktu Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym w Kielcach, przy ul. Czarnowskiej 12.

Ekspozycję będzie można oglądać do 30 maja, od wtorku do soboty, w godz. 11:00-17:00.

Powrót na początek strony