Szukamy Mistrzów Mowy Pięknej

Potrafisz opowiadać ze swadą i lekkością, a żywym słowem posługujesz się w sposób nienaganny? Zgłoś się do konkursu i wygraj cenne nagrody. Kieleckie Centrum Kultury zachęca do wzięcia udziału w konkursie „Mistrzowie Mowy Pięknej”, wyłoni on osoby, które żywym słowem posługują się w sposób nienaganny, ze swadą i lekkością.

mistrz-mowy-pieknej-fb-wydarzenie-1024x536.jpg

Konkurs przeprowadzony będzie w dwóch kategoriach:

 – Mistrzowie Mowy Pięknej - kategoria skierowana do osób, które ukończyły 18 lat.

 – Szkolni Mistrzowie Mowy Pięknej – kategoria skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu woj. świętokrzyskiego.

Aby wziąć udział w konkursie w kategorii Mistrzowie Mowy Pięknej należy wypełnić zgłoszenie, które można przynosić osobiście do siedziby KCK przy ul Moniuszki 2B w Kiecach. Do udziału w konkursie „Szkolni Mistrzowie Mowy Pięknej” zgłoszenia kandydatów, czyli uczniów danej szkoły, przyjmowane będą od poszczególnych placówek oświatowych.  Link do pobrania karty zgłoszeniowej – www.kck.com.pl/kartazgłoszenia

Na zgłoszenia do konkursu „Mistrz Mowy Pięknej” Kieleckie Centrum Kultury czeka do 15 listopada. 21 listopada na Małej Scenie KCK, odbędą się eliminacje, w których jury wyłoni najlepszych mówców. Każdy z nich wystąpi w trzyminutowej przygotowanej przez siebie mowie. Będzie także zobowiązany  wypowiedzieć się na wylosowany przez siebie temat. Organizatorzy zapewniają, że losowane tematy nie będą sprawdzać wiedzy merytorycznej uczestników, na jakikolwiek temat.

Uroczysta Gala ogłoszenia wyników konkursu rozstrzygniętego przez jurorów, odbędzie się na Małej Scenie KCK, 6 grudnia 2022 roku. Wybrani w dwóch kategoriach Mistrzowie zaprezentują się na scenie, a przybyłe na Galę osoby, wybiorą spośród nich Mistrza Publiczności. Ogłoszenie zwycięzcy tej kategorii, nastąpi jeszcze podczas trwania Gali.

Organizatorzy przygotowali nagrody pieniężne i upominki, natomiast laureat pierwszego miejsca w kategorii Szkolni Mistrzowie Mowy Pięknej dla uczniów szkół ponadpodstawowych, otrzyma w nagrodę wyjazd na szkolenie językowe do Hiszpanii, w ramach programu Erasmus+. Nagrodę przekazała  fundacja Creativity Works Europe.  

Skład Jury: mistrzowie Mowy Polskiej woj. świętokrzyskiego z ubiegłego roku: Kama Kępczyńska - Kaleta, Maciej Kmita, Edward Rzepka, Piotr Zawadzki, a także autor vloga językowego Mateusz Adamczyk, prof. Marzena Marczewska, dyr. KCK Augustyna Nowacka i koordynatorka Konkursu, Marzena Sobala.

Więcej o konkursie na stronie Kieleckiego Centrum Kultury: https://www.kck.com.pl/mistrzowie-mowy-pieknej

Organizatorem konkursu Mistrzowie Mowy Pięknej, jest Kieleckie Centrum Kultury. Współorganizatorami Instytut Literaturoznawstwa i Językoznawstwa UJK w Kiecach, oraz Kieleckie Towarzystwo Naukowe.

Powrót na początek strony