Tablice pokażą informacje o jakości powietrza w Kielcach

Miasto Kielce wybrało firmę, która zamontuje urządzenia do pomiaru jakości powietrza oraz tablice LED w wybranych lokalizacjach. Projekt jest realizowany w ramach ubiegłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

Projekt „Kielce bez smogu – sieć tablic elektronicznych” zdobył poparcie ponad 1300 kielczan. Jak przekonywali pomysłodawcy ma on być rozszerzeniem systemu czujników jakości powietrza, który także powstał dzięki Budżetowi Obywatelskiemu w 2021 roku. Czym aktualnie oddychamy w Kielcach można sprawdzać na stronie internetowej lub w aplikacji.

W postępowaniu na dzierżawę i montaż urządzeń do pomiaru jakości powietrza wraz z tablicami świetlnymi LED w ramach zadania pn.: „Kielce bez smogu - sieć tablic elektronicznych” wpłynęła jedna oferta od firmy Global Innovative Solutions Katarzyna Burda-Świerz na kwotę 199 tys. zł.

Tablice maja być zamontowane w 10 z 12 wskazanych lokalizacjach:

 1. Przedszkole Samorządowe nr 40, Kielce, ul. Piłsudskiego 30
 2. Kielecki Park Technologiczny, Kielce, ul. Olszewskiego 6
 3. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, Kielce, ul. Studzienna 2
 4. Miejski Urząd Pracy, Kielce, ul. Szymanowskiego 6
 5. Punkt Interwencyjno-Konsultacyjny, Kielce, ul. Olkuska 18
 6. Przedszkole Samorządowe nr 39, Kielce, ul. Barwinek 3
 7. Targi Kielce, Kielce, ul. Zakładowa 1
 8. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Kielce, ul Drogosza 2
 9. Przedszkole Samorządowe nr 34 ul. Szajnowicza – Iwanowa 15
 10. Przedszkole Samorządowe nr 1 ul. Norwida 5
 11. Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie ul. Kościuszki 25
 12. Kieleckie Centrum Kultury Kielce, plac Moniuszki 2B

Tablica o wymiarach 96 cm x 16 cm ma być dwuliniowa, kolorowa i pozwalać na wyświetlanie wybranych danych pomiarowych dostarczanych z czujnika. Dane zbierane przez czujniki do pomiaru jakości powietrza mają być przekazywane co 10 minut (6 razy na godzinę). Przekazywanie do Systemu wizualizującego wyniki pomiarów odbywa się w czasie rzeczywistym. Urządzenia do pomiaru jakości powietrza zostaną włączone do działającego aktualnie Systemu czujników.

Na zamontowanie urządzeń i tablic wykonawca będzie miał czas do 30 listopada br. Następnie Miasto Kielce wydzierżawi urządzenia na 24 miesiące od dnia odbioru.

Powrót na początek strony