„Tango - tańcz, kochaj, żyj” - milonga na Festiwalu Wiatru

Miłośnicy tanga argentyńskiego z Kielc i wielu innych zakątków Polski wzięli udział w wyjątkowej imprezie pod nazwą "Tango - tańcz, kochaj, żyj". Milonga wraz z pokazem została zorganizowana w ramach Festiwalu Wiatru - Kielce 2022 w Centrum Geodeukacji.

Czy w Kielcach tańczy się tango? Tańczy i to jak! Można się było o tym przekonać uczestnicząc w otwartym dla wszystkich spotkaniu, zorganizowanym przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego „El Viento” (z hiszp. wiatr). Wydarzenie zwieńczyło  projekt dofinansowany z budżetu Miasta Kielce, ukierunkowany na promocję walorów przyrodniczo-krajobrazowych Kielc oraz działań artystycznych związanych z tańcem i muzyką.

Kilkudziesięciu uczestników imprezy miało okazję podziwiać efektowny pokaz w wykonaniu mistrzów - Ewy i Piotra Roemerów, pary tancerzy i nauczycieli tanga argentyńskiego z Krakowa. Za oprawę muzyczną odpowiadała dj tanga argentyńskiego z Białorusi - Volha Žuk.

Tango argentyńskie zostało wpisane na listę niematerialnego dziedzictwa ludzkości UNESCO. Milonga to rodzaj tanecznych spotkań, podczas których praktykuje się tango argentyńskie. To obecnie nie tylko taniec - to także kodeks zachowań (etyka tanga), różnorodność muzyczna, inspiracje najnowszymi trendami (elektronika, sztuki audio - wizualne).

Fot. Jacek Uliński

Powrót na początek strony