Targi Kielce zmieniają kalendarz wydarzeń

Targi Kielce z powodu zagrożenia koronawirusem zmieniają kalendarz wydarzeń. Na liście są wszystkie imprezy, które miały się odbyć w marcu, kwietniu i na początku maja.

Wszystko w trosce o bezpieczeństwo zwiedzających, wystawców oraz pracowników ośrodka i mieszkańców regionu - Kierujemy się rozsądkiem i myślę, że dla wszystkich jest to oczywiste – podkreśla Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

Terminy Międzynarodowych Targów Agrotech oraz Las Expo, a także wystawy "Dom i ogród" oraz "Autostrada" przesunięto na czerwiec, pozostałe imprezy odbędą się jesienią. Choć kierownictwo Targów nie ukrywa, że terminy mogą jeszcze ulec zmianie,  jeśli sytuacja epidemiologiczna nie uspokoi się.

- Dla nas przesunięcie targów to jest sprawa egzystencjalna, ponieważ nie mamy żadnych innych źródeł finansowania, utrzymujemy siebie i pokrywamy wszystkie koszty tylko z tego co zarabiamy na targach. To jest dla nas ogromny problem, ale myślę, że sobie poradzimy – mówi   Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. Prezes Targów Kielce podkreśla, że decyzję o przesunięciu imprez targowych może odczuć cała branża turystyczno-usługowa w mieście - Hotele, niewątpliwie cała sfera usług wokół targowych, firmy cateringowe taksówkarze, cały ten sektor bardzo dotkliwie to odczuje, podobnie jak i my – podkreśla prezes Targów Kielce.

Przesunięcie imprez targowych to nie wszystko. W związku z odwołaniem zajęć edukacyjnych w szkołach, planowana na marzec giełda szkół w ogóle się nie odbędzie. Podobnie może być z imprezami nie targowymi -  Co roku jest ich około 700 czyli konferencji, szkoleń, seminariów, kongresów, koncertów, te wydarzenia również wypadną nam z kalendarza - Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce.

To pokłosie decyzji premiera o zakazie organizowania imprez masowych. O nowym terminie odwołanych koncertów czy konferencji decydować będą inicjatorzy wydarzenia. Pełen harmonogram wydarzeń zostanie podany na stronie Targów Kielce.

Powrót na początek strony