Teatr Żeromskiego zaskakuje nowymi instalacjami

Jednym przypominają budki telefoniczne innym nawet kapsuły czasu. Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach ustawił dwa podświetlane słupy reklamowe.

Jeden stanął na skwerze przy ul. Jana Pawła II i Krakowskiej, a drugi u zbiegu ul. Sienkiewicza i Małej.

- Słupy przypominają te, które można spotkać na ulicach Warszawy. Będzie można znaleźć na nich informację o ofercie Teatru, spektaklach i premierach – mówi Paulina Drozdowska, rzecznik prasowy Teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach i dodaje, że na słupach znajdą się także informacje o postępach prac przy przebudowie siedziby placówki przy ul. Sienkiewicza.

Przypominamy, że w zabytkowej kamienicy usytuowanej przy głównej ulicy Kielc, Sienkiewicza 32, będącej przez 142 lata siedzibą Teatru trwa realizacja inwestycji  pn. „Przebudowa, rozbudowa i nadbudowa zabytkowego obiektu Teatru im Stefana Żeromskiego w Kielcach”, która oznacza m.in. unowocześnienie budynku, dostosowanie go do potrzeb osób niepełnosprawnych, wdrożenie nowej technologii sceny, uruchomienie sceny kameralnej otwartej na dziedziniec oraz odtworzenie historycznych elementów zabytkowych, jak posągi czterech muz na elewacji frontowej.

- Prace przebiegają zgodnie z planem. Trwają prace instalacyjne i przygotowania do prac na elewacji budynku – mówi Paulina Drozdowska.

Remont powinien zakończyć się pod koniec 2023 roku.

Ustawienie nowych słupów reklamowych zostało sfinansowane w ramach funduszy EOG.

Powrót na początek strony