Tegoroczne MSPO z udziałem PGZ i wsparciem Prezydenta Andrzeja Dudy

Prezydent Miasta Kielce otrzymał kolejne potwierdzenia dotyczące udziału Polskiej Grupy Zbrojeniowej w tegorocznym Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego. To odpowiedź na listy kierowane w tej sprawie przez Bogdana Wentę do Prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.

Ministerstwo Aktywów Państwowych potwierdziło, że Polska Grupa Zbrojeniowa - partner strategiczny MSPO, nie zrezygnowała z obecności na wrześniowej wystawie. Podkreśliło także istotne znaczenie Salonu dla przemysłu obronnego i sektora obronnego w kraju.

O szczególnym znaczeniu tegorocznego MSPO napisało także Biuro Bezpieczeństwa Narodowego.

„Pozycja MSPO w branży zbrojeniowej nie tylko w Europie, ale i na świecie jest niepodważalna, co szczególnie w roku bieżącym i wycofaniu się innych państw z organizacji podobnych wystaw, może paradoksalnie stanowić dodatni impuls dla kieleckiego Salonu” - stwierdzono w liście skierowanym do prezydenta Bogdana Wenty.

Zapewniono w nim także o przychylności Prezydenta RP Andrzeja Dudy co do zasadności organizacji tegorocznej 28. edycji MSPO.

fot. Targi Kielce