Termometry z Kielc dotrą do Chin

9 tysięcy termometrów zostało zakupionych w jednej z kieleckich firm przez władze chińskiego Yuyao - partnerskiego miasta Kielc. Wartość zakupionych termometrów, to ponad pół miliona złotych. W poszukiwaniu dostawcy oraz koordynacji jego kontaktów ze stroną chińską pomagał Urząd Miasta Kielce. - Obecnie, we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych oraz Ambasadą Chin, ratusz rozeznaje możliwości organizacji transportu termometrów do Chin - informuje Grzegorz Wdowiak z Biura Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta.

W zawiązku z prośbą, jaką do władz Kielc zwrócili się przedstawiciele chińskich, partnerskich miast Yuyao oraz Taizhou, nadal trwają poszukiwania masek, odzieży ochronnej oraz innych przedmiotów pomocnych w walce z epidemią koronawirusa.

Firmy zainteresowane przedstawieniem swojej oferty proszone są o kontakt z Biurem Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Kielce (e-mail: zagranica@um.kielce.pl, tel. 41 36 76 478 pon. - pt., w godz. 7.30 - 15.30)