To będą fajne lekcje biologii. Szkoła Podstawowa nr 32 ma nowoczesną Ekopracownię

Mikroskopy, model oka, preparaty biologiczne, szkielet ryby i płaza, „kościsty Adaś”, nowe ławki, krzesła i tablica multimedialna. W Szkole Podstawowej nr 32 im. J. Kusocińskiego na Barwinku powstała nowoczesna pracownia do zajęć biologii i ekologii. Placówka na jej wyposażenie i modernizację zdobyła dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach.

Wszystko dzięki świetnie przygotowanemu przez uczniów szkoły filmowi na temat proekologicznych działań placówki.  

- Wystartowaliśmy w konkursie i dzięki temu udało nam się pozyskać środki na ekopracownię. Jako szkoła chcemy od jak najmłodszych lat budować świadomość ekologiczną dzieci i młodzieży. W nowej pracowni dzieci będą mieć zajęcia typowo laboratoryjne – mówi Andrzej Mazur, dyr. Szkoły Podstawowej nr 32.

- Dzięki tym pomocom dydaktycznym przekazywanie wiadomości z przedmiotów przyrodniczych będzie dla uczniów dużo bardziej interesujące i pozwoli im lepiej przyswajać wiedzę – mówi Anna Łukomska – Górny, nauczycielka biologii.

Lekcji w nowej sali nie mogą się już doczekać uczniowie.

- Pod mikroskopem będziemy mogli zobaczyć na przykład bakterie, których tak normalnie nie widać  – mówi Jakub, uczeń SP 32.

- Wszystko w sali jest nowe, ławki już nie mają dziur po cyrklach, a krzesła są wygodniejsze. Szkielet nazwaliśmy Adaś – opowiada Julka, uczennica szkoły.

- Gratuluję całemu zespołowi, który był zaangażowany w ten projekt. Jestem przekonany, że od tej pory uczniowie będą jeszcze lepiej rozwijać swoje umiejętności – powiedział Grzegorz Sowiński, zastępca dyr. Wydziału Edukacji Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, który był gościem otwarcia ekopracowni.

Całej społeczności szkolnej gratulował także przewodniczący Rady Miasta Kielce Jarosław Karyś.

Ekopracownia została dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej pn. „Ekopracownia – Zielone Serce Szkoły – Szkoła Podstawowa nr 32 w Kielcach”. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 55 tys. zł. Prawie 50 tys. zł pochodziło z WFOŚiGW, a pozostała kwota z budżetu Miasta Kielce.   

Powrót na początek strony