To Oni "Kręcili dla Kielc". W konkursie wzięło udział 660 osób

Łącznie na rowerach przejechali ponad 183 tys. km. Dzięki nim nasze miasto awansowało o cztery miejsca w corocznej rywalizacji o "Puchar Rowerowej Stolicy Polski".

Rowerzyści biorący udział w akcji Aktywne Miasta kręcili kilometry przez cały czerwiec. Wspólnie w ciągu miesiąca kielczanie przejechali na rowerach 183 147 km, co dało Miastu Kielce 627 punktów i 36. miejsce w klasyfikacji ogólnej. W ogólnopolskiej rywalizacji wzięło udział ponad 70 tys. osób, którzy reprezentowali 149 samorządów.

Dodatkową atrakcją akcji Aktywne Miasta - Rowerowa Stolica Polski 2024 był organizowany przez Urząd Miasta Kielce konkurs z nagrodami dla kielczan „Kręcimy dla Kielc” adresowany do szkół, grup i osób indywidualnych. Dziś w Urzędzie Miasto odbyło się wręczenie nagród.

- Dziękujemy wszystkim kielczankom i kielczanom, którzy dołączyli do rywalizacji. Fajnie, że robiliście to dla Kielc, że utożsamiacie się z naszym miastem. Chcecie robić dla niego coś, co dobrze wpływa na jego wizerunek. Cieszymy się, że osób korzystających z rowerów przybywa. Mam nadzieję, że w przyszłym roku wykręcimy wspólnie jeszcze więcej kilometrów. Do zobaczenia na drogach rowerowych w Kielcach – mówiła prezydentka Kielc Agata Wojda.

Zastępca prezydenta Kielc Bartłomiej Zapała podkreślił, że przez realizację wspólnego celu można dużo osiągnąć. – Na tej sali czuć dobrą energię, za co bardzo Państwu dziękuję. Będziemy w przyszłym roku zachęcać wszystkich mieszkańców Kielc, aby ta społeczna akcja przybrała prawdziwie masowy charakter – mówił Bartłomiej Zapał.

Wyniki w konkursie „Kręcimy dla Kielc”

Szkoły Podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 12 (17 624 km)
II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 9 (7 136 km)
III miejsce – I Społeczna Szkoła Podstawowa (5 648 km).

Szkoły Ponadpodstawowe:
I miejsce – Zespół Szkół Informatycznych (10 528 km)
II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im Stefana Żeromskiego (4 070 km)
III miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące (4 051 km).

W klasyfikacji grup:
I miejsce – SP 12
II miejsce – Dla Miasta Kielce
III miejsce – Kielecka Masa Krytyczna

W klasyfikacji indywidualnej kobiet
I miejsce Ewa Brzeska (grupa Dla Miasta Kielce) – 2510 km
II miejsce Agnieszka Żwirecka – 1669 km
III miejsce Agnieszka Jaszczyk – 1213 km

W klasyfikacji indywidualnej mężczyzn:
I miejsce Kamil Cyklokot Kotkowski – 4599 km
II miejsce Sławomir Kwaśniewski – 3480 km
III miejsce Piotr Markiewicz – 2135 km

Najlepsza uczennica i uczeń szkoły ponadpodstawowej: Maja Pulut ZSI, Sandra Markowska ZSI, Zosia Turek ILO, Marcin Papros ZSI, Jan Kasiński VI LO oraz Jan Stroiński IV LO.

Najlepsza uczennica i uczeń szkoły podstawowej: Julia Fabiszewska SP 31, Zuzia Połetek SP 12, Emilia Puchała SP 12, Filip Drabarek SP 9, Jan Malesa SP 12 i Tomek Krzyżanowski SP 31.