Topside Band na Letniej Scenie KCK

Szlagiery tradycyjnego jazzu nowoorleańskiego, światowe hity pop i polskie przeboje. To była muzyczna uczta w wykonaniu Orkiestry Dętej Marynarki Wojennej USA - Topside Band. Harmonijne melodie i żywe rytmy wywołały bardzo żywiołową reakcję kielczan i gości, którzy tłumnie zebrali przy Letniej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Stolica województwa świętokrzyskiego to jeden z przystanków europejskiej trasy koncertowej muzyków.

Muzycy koncertowali we wtorek, 20 czerwca od godziny 19.00. Publiczność dopisała. Kielczanie znakomicie bawili się przy jazzowych nutach, a wszystko to przy pomniku wybitnego trębacza - Milesa Davisa.

To był trzeci koncert "Topside" w województwie świętokrzyskim, dwa poprzednie odbyły się w Sandomierzu i Busku-Zdroju. Orkiestra Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych U.S. Naval Forces Europe and Africa Band, stacjonującej we Włoszech, zagrała w Polsce, aż cztery darmowe koncerty, otwarte dla publiczności.

Muzycy podczas swoich koncertów dzielą się miłością do tradycyjnego jazzu, nowoczesnego popu, dodając do programów koncertowych również popularne i cenione, lokalne przeboje. Na Letniej Scenie KCK, poza polskimi akcentami, usłyszeliśmy między innymi znane hity Miley Cyrus oraz The Jackson Five.

Przed występem przy KCK Orkiestra Marynarki Wojennej USA zagrała Hejnał Kielc z ratuszowego balkonu. O godz. 15 marynarze odegrali utwór cztery razy, po czym spotkali się z prezydentem Kielc Bogdanem Wentą, w jego gabinecie. Więcej na ten temat w artykule - Orkiestra Marynarki Wojennej USA zagrała Hejnał Kielc.

Powrót na początek strony