Trwa konkurs „Nasz Zabytek”

Fundacja Most the Most zaprasza do kolejnej edycji konkursu „Nasz Zabytek”, tym razem skierowanej do mieszkańców województw świętokrzyskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Nabór zgłoszeń trwa do 21 maja.

„Nasz Zabytek” ma charakter regionalny i lokalny i jest ogłaszany sekwencyjnie w poszczególnych województwach, tak by docelowo objąć całą Polskę każdego roku.

Konkurs adresowany jest do każdego, kto chce wpłynąć pozytywnie na swoje otoczenie, poprzez przywrócenie świetności zabytkowym obiektom ze swojej okolicy. Zwycięski obiekt otrzyma dofinansowanie (do 1 000 000 PLN) z przeznaczeniem na rewaloryzację i dostosowanie do wybranej funkcji społecznej.

Aby zgłosić zabytek, należy znaleźć w okolicy obiekt wart uwagi i zrobić zdjęcie, a następnie wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy na stronie www.mostthemost.pl. Zabytki można też zgłaszać telefonicznie pod numerem +48 517 884 088.

Ważne jest, aby zgłaszany obiekt był zabytkiem nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, wojewódzkiej lub gminnej ewidencji zabytków i aby był własnością jednostki publicznej.

Fundacja Most the Most przeprowadzając kolejne edycje konkursu, buduje konkretne i wymierne zaangażowanie społeczne. W poprzednich edycjach konkursu otrzymano ponad 8,5 tys. zgłoszeń od mieszkańców, co świadczy o tym, że projekt ten cieszy się dużym zainteresowaniem i pozwala na zwrócenie uwagi na bogactwo zabytków w Polsce.

Powrót na początek strony