Trwa montaż 100 ławek dla Śródmieścia

Blisko 50 nowych ławek stanęło we wskazanych przez mieszkańców lokalizacjach w centrum Kielc. Elementy małej architektury pojawiły się m.in.: w okolicach szpitala przy al. IX Wieków Kielc, wzdłuż chodnika przy Kieleckim Centrum Kultury oraz na terenie pomiędzy ulicami Astronautów - Źródłową - Zagórską i Winnicką. W sumie Śródmieście wzbogaci się o 100 dodatkowych miejsc odpoczynku.

Lokalizacje dla nowych ławek kielczanie mogli wskazywać w ramach realizacji projektu pn. „100 nowych ławek dla Śródmieścia w lokalizacjach wybranych z udziałem mieszkańców”, który został zgłoszony do Budżetu Obywatelskiego w 2022 roku i otrzymał 1169 głosów.

Projekt ten obejmował szeroko rozumiany obszar Śródmieścia z granicami w linii ulic: Pocieszka, Tysiąclecia PP, Solidarności, Źródłowa, Tarnowska, Wojska Polskiego, Miodowicza, Krakowska, Armii Krajowej, Żelazna, Gosiewskiego, 1-go Maja, Zagnańska i Krzywa.

Za pośrednictwem aplikacji „UlepszaMy Kielce” mieszkańcy wskazali 56 prawidłowych propozycji, za pośrednictwem ankiety „Wypowiedz się” wpłynęły 43 prawidłowe zgłoszenia. Pod uwagę brane były również sugestie pojawiające się w mediach społecznościowych.

Ławki stanęły już m.in.: w okolicach szpitala przy al. IX Wieków Kielc, wzdłuż chodnika przy Kieleckim Centrum Kultury, na terenie pomiędzy ulicami: Astronautów - Źródłową - Zagórską i Winnicką, w pobliżu pomnika Menora, naprzeciwko parkingu przy ul. Kopernika, wzdłuż chodnika od placu Najświętszej Marii Panny do pomnika Władysława Sikorskiego, wzdłuż chodnika przy ul. Strodomaszowskiej, po wschodniej stronie al. Solidarności, na wysokości boiska przy IV LO, wzdłuż chodnika od strony Plastyka przy ul. Radiowej, przy ul. Warszawskiej na wysokości Galerii Korona, na rogu ul. Przecznica i Warszawskiej, na końcu ul. Koziej od strony al. IX Wieków Kielc, na końcu ul. Piotrkowskiej przy zbiegu z ul. Planty i przy ul. Piotrkowskiej od strony parkingu wielopoziomowego.

Powrót na początek strony