Trwa naprawianie nawierzchni. Służby pracują na trzy zmiany

Aby zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom dróg brygady Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych od trzech tygodni pracują na trzy zmiany. W nocy z wtorku (03.01) na środę (04.01) służby drogowe będzie można spotkać na ul. Łódzkiej i Krakowskiej, a w najbliższych dniach na ul. Orląt Lwowskich, Piłsudskiego i Radomskiej.

Brygady RPZiUK do tej pory pracowały m.in. na ul. Warszawskiej, Tarnowskiej, Paderewskiego i Panoramicznej. Przy bezdeszczowej pogodzie ubytki wypełniane są masą na gorąco z recyklera, kiedy nie jest to możliwe doraźne naprawy wykonywane są masą na zimno.

Miejski Zarząd Dróg codziennie monitoruje stan ulic. Sygnały o niebezpiecznych miejscach zgłaszane są również przez kielczan, straż miejską czy policję. Zlecenia dotyczące usunięcia ubytków przekazywane są do Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.

Przypominamy, że zgłoszenia dotyczące ubytków przez całą dobę można kierować do MZD pod nr telefonu 41 34 02 890. W pierwszej kolejności realizowane są zgłoszenia dotyczące dróg krajowych, kolejno drogi powiatowe i następnie drogi gminne.

Działania na kieleckich ulicach będą prowadzone w sposób ciągły. Zasadnicze naprawy ubytków wykonywane będą wiosną, gdy ustabilizują się warunki atmosferyczne. 

Powrót na początek strony