Trwa odbiór nowej kuchni w SP nr 8

Dobiega końca przebudowa pomieszczeń budynku Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach. Dotychczasowe wnętrza na najniższej kondygnacji budynku zostały zaadaptowane na potrzeby kuchni i całego zaplecza sanitarnego. Obecnie trwa odbiór inwestycji.

Profesjonalne kotły do gotowania zup i ziemniaków, ogromna patelnia do smażenia czy nowoczesny piekarnik. W takich warunkach będą wkrótce przygotowywane posiłki dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 8 w Kielcach. Dobiega końca adaptacja pomieszczeń na potrzeby kuchni.

- Jest to obiekt spełniający wszystkie normy i przepisy, także te unijne. Ogromne podziękowania należą się władzom szkoły, ale także Wydziałom Inwestycji oraz Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kielce, które tę inwestycję przeprowadziły – przekonuje prezydent Bogdan Wenta.

Oprócz kuchni, w ramach projektu powstały również stołówka, która jednocześnie pomieści ok. 100 uczniów, nowoczesna zmywalnia naczyń oraz inne pomieszczenia, np. magazyny czy pokoje socjalne dla pracowników. Ponadto wykonano szereg prac także na zewnątrz budynku oraz wymieniono stolarkę okienną i drzwiową.

- Jestem bardzo szczęśliwa, że dziś ten obiekt właśnie tak wygląda – mówi dyrektor SP nr 8, Urszula Dulnik.

Obecnie trwa odbiór inwestycji. Całkowity koszt prac wyniósł blisko 2,5 mln zł.

Powrót na początek strony