Trwa remont ul. Prostej

Postępują prace związane z modernizacją ul. Prostej. Wykonawca ukończył już przebudowę sieci gazowej. Dokonano również przełączeń użytkowników, co uwolniło teren dla dalszych robót branżowych, głównie w zakresie budowy kanalizacji deszczowej.

Prace prowadzone są na odcinku od ul. Cedzyńskiej do Zagórskiej. Drogowcy na ponad połowie modernizowanej ul. Prostej ułożyli już pierwszą warstwę bitumiczną. W ramach inwestycji powstaną również nowe chodniki. Sukcesywnie prowadzone będą roboty brukarskie przy ciągach pieszych, krawężnikach oraz zjazdach indywidualnych na posesje.

Pojawią się również przystanki autobusowe, dzięki czemu rozszerzona zostanie dostępność komunikacji publicznej w tej części Kielc.

- Cieszymy się, że wszystko zmierza do szczęśliwego finału. Jest to jedna z inwestycji realizowanych obecnie przez miasto w ramach Programu "Peryferia" - mówi Prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Całkowity koszt prac to 12,5 mln zł. Inwestycja realizowana jest ze wsparciem Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych i ma zakończyć się w połowie przyszłego roku.