Trwa Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej

W dniach 5 i 6 grudnia podmioty ekonomii społecznej z terenu Kielc i województwa świętokrzyskiego prezentują swoją ofertę w ramach świątecznego kiermaszu. Stoiska z niepowtarzalnymi ozdobami spotkać można w kilku instytucjach publicznych na terenie miasta Kielce. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na cele społeczne, m.in. na integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych marginalizacją, wykluczeniem.

Organizatorem kiermaszu jest Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego. Jego ideą jest promocja ekonomii społecznej i wspieranie działalności lokalnych przedsiębiorstw społecznych.

Lista instytucji, w których odbędzie się Kiermasz:

1.      Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego - 5-6 grudnia (8:30 – 13:30)

2.      I Urząd Skarbowy w Kielcach - 5 grudnia (10.00 – do ok 13.30)

3.      II Urząd Skarbowy w Kielcach - 5 grudnia (9:30 – 13:30)

4.      Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach - 5 grudnia (9:00 – 13:30)

5.      Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Kielcach - 6 grudnia (9:00 – 13:30)

6.      Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Kielcach, znajdujący się przy ul. Kolberga - 5-6 grudnia (10:00 – 13:30)

7.      Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ul. Warszawska - 6 grudnia (10:30 – 13:30)

8.      Wodociągi Kieleckie - 5-6 grudnia (9:30 – 13:30)

Podmioty Ekonomii Społecznej biorące udział w Kiermaszu: WTZ Belno, WTZ Piasek Wielki, WTZ przy DPS św. Brata Alberta Kielce, Warsztat Terapii Zajęciowej (Wiejskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie i  Ruchowo) – Fanisławice, WTZ Skarżysko – Kamienna, ZAZ Styków, Warsztat Terapii Zajęciowej przy DPS w Gnojnie, Fundacja Instytut Rozwoju Rynku Kielce, WTZ Osiny, WTZ Kałków, ZAZ Caritas, Świętokrzyski Dom Samopomocy, Warsztat Terapii Zajęciowej w Czekarzewicach, WTZ Sobów, Warsztat Terapii Zajęciowej w Busku –Zdroju, Koło Gospodyń Wiejskich „Stokrotki”. ZAZ Nadzieja Rodzinie Kielce, Dzienny Dom Pobytu „Otwarte serca” Sędek, PSONI Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach, Środowiskowy Dom Samopomocy typu B w Kielcach.