Trwają prace wykończeniowe w hali sportowej przy „Żeromskim”

Wykonawca wykonał posadzkę sportową na hali, posadzki samopoziomujące i sufity podwieszane. Obecnie układana jest wykładzina na piętrze, trwają prace związane z układaniem płytek i zagospodarowaniem terenu zewnętrznego. Prace w hali sportowej z salami dydaktycznymi przy I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Żeromskiego mają się zakończyć 24 października br.

- Nowoczesny obiekt zapewni komfort podczas zajęć wychowania fizycznego na najwyższym poziomie. To także bezpieczeństwo, bo wiemy, że część uczniów na lekcje WF-u musiała przechodzić przez ruchliwą ulicę Ściegiennego do hali sportowej przy stadionie. Dodatkowe sale lekcyjne pozwolą na lepszą organizację pracy całej szkoły – mówi zastępca prezydenta Kielc Bożena Szczypiór, która odwiedziła plac budowy.

Wartość inwestycji to 13 mln zł. Większość tej kwoty pochodzi z budżetu Miasta Kielce, niemal 3 mln zł to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Na parterze budynku powstała wielofunkcyjna sala sportowa, pokój nauczycieli WF, sala fitness, siłownia, szatnie, toalety, magazyny oraz pomieszczenie socjalne. Na piętrze nauczyciele i uczniowie będą mieli do dyspozycji pięć sal dydaktycznych, zaplecza, toalety oraz strefę spotkań i cichej nauki. Komunikację zapewnią dwie klatki schodowe oraz winda zlokalizowana w holu głównym.

- Jestem przekonana, że nowy obiekt będzie bardzo dobrze służył całej społeczności szkoły. Doskonała infrastruktura zachęci młodych ludzi do aktywności fizycznej i być może ktoś odkryje pasję do sportu. Zaplecze pozwoli na przygotowania do różnych zawodów sportowych, dzięki czemu uczniowie szkoły będą mogli osiągać jeszcze więcej sukcesów. Czego oczywiście wszystkim bardzo życzymy -podkreśla wiceprezydent Bożena Szczypiór.  

Powrót na początek strony