Trwają remonty dróg i chodników

W ostatnich miesiącach udało się przeprowadzić wiele drogowych inwestycji, które zaplanowane były w ramach tzw. prac budżetowych. Wśród nich był m.in. remont ul. Koziej. Łącznie na modernizację i bieżące utrzymanie dróg przewidziano w 2020 roku 4 mln zł.

W ubiegłym miesiącu zakończyła się przebudowa ulicy Koziej. Prace, na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg wykonywało Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. W ramach inwestycji ułożona została nowa nawierzchnia, na zasadzie nakładki bitumicznej.

- Prace trochę się przedłużyły, ze względu na regulację studni kanalizacyjnej. Tych prac nie dało się przewidzieć na etapie układania nowej warstwy bitumicznej i zostały wykonane na specjalną prośbę jednego z mieszkańców - tłumaczy Marcin Batóg, rzecznik prasowy RPZiUK.

Do wykonania pozostał jeszcze ostatni fragment, przy al. IX Wieków Kielc. Najpierw muszą tam jednak zostać wykonane prace wodociągowe.

- Drogowcy na ulicę Kozią powrócą wiosną po to, by ułożyć z kostki fragment przejścia, od przystanku w kierunku bloku przy ul. Warszawskiej - dodaje rzecznik.

Powrót na początek strony