W Kielcach trwają Siatkarskie Mistrzostwa Szkół Podstawowych

drużyna chłopców w strojach sportowych do piłki siatkowej
Sport CK

W dniach 7 i 8 marca w Hali Sportowej X Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego im. J. Wybickiego w ZSP nr 2 w Kielcach, odbywają się rozgrywki finałowe Siatkarskich Mistrzostw Szkół Podstawowych województwa świętokrzyskiego dla uczniów z klas 4-6.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Świętokrzyski Kurator Oświaty oraz Stowarzyszenie Sport CK. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Kielce. Do udziału w zawodach zgłosiły się 43 drużyny chłopców oraz 42 drużyny dziewcząt z całego regionu. W wyniku rywalizacji na etapie powiatowym w rozgrywkach finałowych zmierzy się 14 drużyn dziewcząt i 14 drużyn chłopców, w tym pięć drużyn z Kielc z: SP 9, SP 12, SP 25 i SOS SP 25 Kielce. 

Mistrzostwa to nie tylko promocja siatkówki i zdrowej sportowej rywalizacji, ale również nauka przestrzegania reguł w zawodach sportowych, rozwijanie sprawności fizycznej i kształtowanie odporności emocjonalnej młodych ludzi w sytuacjach porażki, a także integracja środowisk szkolnych z różnych powiatów województwa świętokrzyskiego. 

Powrót na początek strony