Trwają wakacje, trwa „Kielce CAMP dla Winnicy”

Kolejna grupa dzieci i młodzieży z Ukrainy, z obwodu winnickiego rozpoczęła wakacyjny wypoczynek w Świętokrzyskiem. W spotkaniu powitalnym z czwartą z grupą i jej opiekunami w ZS nr 2 w Kielcach wzięli udział m.in. wiceprezydent Kielc Marcin Chłodnicki, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Tomasz Jamka, a także radny Piotr Kisiel.

„Kielce CAMP dla Winnicy, Świętokrzyskie 2023” to organizowany po raz kolejny, wspólny projekt Miasta Kielce i województwa świętokrzyskiego. Samorządy organizują wakacyjny wypoczynek dla dzieci z Obwodu Winnickiego i miasta Winnica w naszym regionie. Wypoczynkiem są objęte dzieci zmagające się z traumą związaną z działaniami wojennymi, doświadczone okrucieństwem konfliktu. W poniedziałek, 24 lipca do Kielc przyjechała kolejna grupa dzieci i młodzieży. W sumie wakacje w naszym regionie w dniach od 19 czerwca do 13 sierpnia spędzi ponad 250 osób z Ukrainy.

Pobyt młodych Ukraińców został zorganizowany dzięki współpracy Urzędu Miasta Kielce i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przy wsparciu partnerów m.in. Fundacji Kaganek, Miejskiego Szkolnego Ośrodka Sportowego Kielce, Uzdrowiska Busko-Zdrój i Piekarni Białogon. Program pobytowy wypełnią zajęcia z nauki kultury i języka polskiego, warsztaty i wycieczki edukacyjne oraz aktywny wypoczynek w Kielcach i regionie.

Powrót na początek strony