„Stop pijanym kierowcom” w Kielcach. Akcja prewencyjna

Kilkuset kierowców wzięło udział w kontroli trzeźwości prowadzonej dziś rano przez Komendę Miejską Policji i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kielcach. Akcja „Stop pijanym kierowcom” miała charakter prewencyjny i profilaktyczny. Badaniu na zawartość alkoholu w organizmie poddani zostali kierowcy przejeżdżający ulicą Olszewskiego i Łopuszniańską.

Akcja prowadzona była w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii. Skierowana była do wszystkich użytkowników dróg. Jej celem było uświadomienie kierowcom odpowiedzialności, jaka na nich spoczywa, ponieważ nawet najmniejsza ilość alkoholu zmienia funkcjonowanie organizmu i może być przyczyną tragedii.

- Jak co roku pod koniec wakacji wspólnie z policją realizujemy tego typu akcje. Policjanci badają trzeźwość, członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych rozdają ulotki informacyjne oraz przypominają, jak powinniśmy reagować, gdy wiemy, że ktoś chce prowadzić auto po spożyciu alkoholu - mówi Anna Dusza-Ciechanowska, p.o. dyrektora Wydziału Edukacji i Profilaktyki Zdrowotnej Urzędu Miasta Kielce i przewodnicząca Komisji.

W działania zaangażowanych zostało czterech funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji oraz członkowie Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: Anna Dusza-Ciechanowska, Iwona Czech, Anna Stępień oraz Katarzyna Czech-Dominguez, radna Rady Miasta Kielce.

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych to zespół profesjonalistów, którzy zostali przeszkoleni, by nieść pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom. Jej głównym zadaniem jest prowadzenie działań związanych z profilaktyką, w tym wsparcie osób uzależnionych lub doświadczających przemocy domowej.