Trzy dni z ekologią w Szkole Podstawowej nr 39

Od 23 do 25 września przy placówce prowadzona będzie zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów. 24 września z kolei odbędzie się Słoneczny Piknik Rodzinny, podczas którego uczestnicy dowiedzą się m.in. jak odpowiednio postępować z elektrycznymi śmieciami. Udział w wydarzeniu wezmą przedstawiciele projektu Elektryczne Śmieci – Fundacja Odzyskaj Środowisko i RLG.

Zbiórka elektrycznych śmieci i tekstyliów prowadzona będzie na parkingu przy Szkole Podstawowej nr 39, przy ulicy Marii Krzyżanowskiej 8 w Kielcach. Oddawać będzie można zarówno większy sprzęt RTV i AGD, jak i mniejsze elektroodpady. Przyjmowane będą także niepotrzebne ubrania, pościel czy firanki. Każda tona oddanych przedmiotów oznacza dodatkowe środki finansowe dla szkoły.

- Zebrane dzięki zbiórce pieniądze zamierzamy przeznaczyć na remont sali teatralnej. Dzięki temu nasi uczniowie będą mogli odbywać próby i realizować spektakle w dużo lepszych warunkach. Mamy nadzieję, że w zbiórkę włączą się nie tylko mieszkańcy osiedla Słoneczne Wzgórze, ale też okolicznych dzielnic a nawet całego miasta. Każdy oddany kilogram elektrycznych śmieci i tekstyliów będzie dla nas na wagę złota – mówi Katarzyna Orzechowska, nauczyciel w Szkole Podstawowej nr 39 w Kielcach.

We wtorek 24 września na terenie szkoły odbędzie się także Piknik Rodzinny, podczas którego na uczestników czekać będą m.in. strefa aktywności i strefa młodego artysty. W godzinach od 15.00 do 18.00 odbędą się także warsztaty edukacyjne, poświęcone zagadnieniom selektywnej zbiórki i recyklingu elektrycznych śmieci. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w EKOsztafecie, rozwiązać pszczele zagadki oraz własnoręcznie wykonać świece z węzy.

- Bardzo się cieszę, że zbiórce elektrycznych śmieci towarzyszyć będą warsztaty edukacyjne. Podczas takich zajęć m.in. opowiemy o korzyściach, jakie dla środowiska i naszego zdrowia ma selektywna zbiórka elektrycznych śmieci. Pokażemy też co może powstać dzięki recyklingowi elektroodpadów. Wierzę, że wiedza jaką uczniowie wyniosą z warsztatów trafi też do ich rodziców i dziadków  mówi Kinga Rodkiewicz z Fundacji Odzyskaj Środowisko.

Warsztaty to jeden z elementów projektu „Elektryczne Śmieci”, realizowanego wspólnie przez Fundacją Odzyskaj Środowisko, MB Recycling, Miasto Kielce i RLG Polska. Patronat nad Piknikiem objęła Prezydentka Kielc Agata Wojda.

Kielce-Szkoła-kj 2.jpg

plakat SŁONECZNY PIKNIK RODZINNY 24.09 SP 39 KIELCE.jpg