Trzy nowe pracownie i nauczanie dwujęzyczne w SP 12

W Szkole Podstawowej nr 12 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach powstały trzy nowoczesne pracownie: języków obcych, chemiczno-biologiczna i komputerowa. Koszt inwestycji to blisko 200 tys. zł. Symboliczne otwarcie klas odbyło się dziś z udziałem zastępcy prezydenta Kielc Marcina Chłodnickiego, przewodniczącego Rady Miasta Kielce Jarosława Karysia oraz radnej Anny Kibortt.

Wartość przygotowania i wyposażenia pracowni to koszt 190 000 zł. Środki w kwocie 30 000 złotych pochodziły z budżetu szkoły. Dodatkowe pieniądze w wysokości 160 000 zł szkoła pozyskała z Funduszu Pomocy Obywatelom Ukrainy. Było to możliwe z uwagi na obecność dzieci ukraińskich wśród uczniów placówki.

- Nie byłoby tego projektu, gdyby nie współpraca naszej szkoły i Urzędu Miasta Kielce. Dziękuję za to zaangażowanie, stałe wspieranie naszej placówki oraz za reagowanie na wszystkie nasze potrzeby. Dziękujemy również za pomoc we wdrożeniu możliwości nauczania w oddziale dwujęzycznym. Jesteśmy dumni, że od 4 września nasi uczniowie będą się uczyć przedmiotów zarówno w języku polskim, jak i angielskim - mówił dyrektor Jakub Pieron.

- Cieszę się, że „Dwunastka” zyskała tak wspaniałe warunki do nauczania, w tym również do nauczania dwujęzycznego. Gratuluję całej społeczności szkolnej, a szczególnie panu dyrektorowi, który jako jeden z pierwszych wyszedł z inicjatywą wprowadzenia dwujęzyczności w swojej placówce, co pozwala nam rozwijać ten cenny projekt w Kielcach - mówił zastępca prezydenta Kielc Marcin Chłodnicki.

- Jesteśmy przekonani, że nowe pracownie otworzą przed nami wiele możliwości edukacyjnych i pozwolą na rozwijanie pasji oraz zdolności każdego ucznia. Z niecierpliwością czekamy na wspólne odkrywanie tajemnic języków, technologii i nauk przyrodniczych w naszej nowej przestrzeni edukacyjnej - mówiła Urszula Inglot, nauczyciel języka angielskiego, przyrody oraz biologii dwujęzycznej w SP 12.

Sala Językowa wprowadza uczniów w świat języków za pomocą systemu audiowizualnego Mentor. To tu uczniowie będą zgłębiać tajniki różnych języków obcych, rozwijając umiejętności komunikacyjne i kulturową wrażliwość. Dla uczniów przygotowano 20 stanowisk, naukę ułatwi m.in. tablica i panel interaktywny.

Sala Informatyczna to kreatywna przestrzeń sprzyjająca odkrywaniu tajemnic cyfrowych. Pozwalająca rozwijać umiejętności programistyczne, twórcze myślenie i zrozumienie technologii, które otaczają nas każdego dnia. Na uczniów czeka tam dwanaście stanowisk komputerowych oraz dwie drukarki 3D.

Sala Chemiczna to raj dla młodych pasjonatów nauk przyrodniczych. Tu uczniowie będą odkrywać świat reakcji chemicznych, eksperymentować i zgłębiać tajniki nauki o materii, wykorzystując Empiriusza, czyli urządzenie, dzięki któremu doświadczenia wykonać można w wirtualnej rzeczywistości. W pełni wyposażona sala umożliwi bezpieczne i pasjonujące eksploracje chemiczne pod czujnym okiem nauczycieli.

Powrót na początek strony