Tyrolki na Kadzielni w plebiscycie na najlepszy produkt turystyczny

Do środy 23 października można oddawać głosy na Tyrolki na Kadzielni w konkursie Polskiej Organizacji Turystycznej na Najlepszy Produkt Turystyczny - Certyfikat Internautów 2024. Plebiscyt trwa do godziny 23:59. Głosowanie jest bezpłatne i nie wymaga rejestracji.

W plebiscycie znalazły się propozycje najlepszych produktów turystycznych w 2024 roku zgłoszonych przez regionalne organizacje turystyczne. To nowatorskie i interesujące miejsca, obiekty, imprezy, wydarzenia lub przedsięwzięcia atrakcyjne dla turystów, które zapewniają im wysokiej jakości przeżycia i różnego rodzaju doznania.

Atrakcja, która uzyska największą liczbę oddanych głosów, zdobędzie Certyfikat Internautów 2024 przyznawany przez Polską Organizację Turystyczną. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi w listopadzie.

Głos można oddać TUTAJ

Tyrolki na Kadzielni (obszar Geoparku Świętokrzyskiego UNESCO) to miejsce dla osób, które lubią adrenalinę i odpoczynek ma łonie natury. Tyrolka znajduje się w sąsiedztwie kieleckiego rezerwatu Kadzielnia.

Podniebna Trasa Widokowa to spektakularny „park linowy” wśród skał i drzew widzianych z lotu ptaka. Zjazd na linie w uprzęży alpinistycznej zawieszonej na wysokości 40 m w otoczeniu skał Kadzielni sprzed 350 mln lat, to tylko część przygody. Przejście mostkiem linowym, wejście drabiną w ekspozycji 12 m nad ziemią czy naturalne stanowiska skalne wraz z widokiem na wodospady Kadzielni zapewniają niezapomniane wrażenia. Zanim jednak turysta zdecyduje się na taką przygodę, przechodzi szkolenie zakończone egzaminem praktycznym na trasie zawieszonej 1,5 m nad ziemią.

Podniebna Trasa Widokowa na Kadzielni liczy w sumie ok. 600 metrów, na którą składa się: 6 tyrolek (3 szkoleniowe 1,5-3 m nad ziemią i 3 duże na wysokości ok 30 m - 40 m w najwyższym punkcie nad ziemią), 3 okrągłe tarasy widokowe zamontowane na świerkach, spacer w koronach drzew mostem linowym, emocjonująca drabina oraz via ferraty (ubezpieczony liną stalową szlak na zboczu). Trasa wyposażona jest w system asekuracji ciągłej, co oznacza, że raz przypięty uczestnik przygody nie ma możliwości wypięcia się z liny asekuracyjnej, aż do jej zakończenia.

Powrót na początek strony