Uczniowie mogą sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej

Rok 2023 ustanowiony został Europejskim Rokiem Umiejętności. To m.in. dobra okazja dla uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju do wzięcia udziału w XVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”.

Olimpiada „Gwiezdny Krąg” jest projektem realizowanym od 2004 roku wspólnie przez Komisję Europejską Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce przy wsparciu Stowarzyszenia „Pomorskie w Unii Europejskiej”, punktów Europe Direct w Polsce, a także członków zespołu eksperckiego Team Europe.

Celem przedsięwzięcia jest popularyzowanie wiedzy o Unii Europejskiej, a w szczególności: jej systemie instytucjonalnym, procesie integracji europejskiej, unijnych politykach, prawach i europejskich wartościach oraz o Europie i państwach członkowskich UE.

Konkurs adresowany jest do uczniów: liceów ogólnokształcących, liceów profilowanych, techników, uzupełniających liceów ogólnokształcących i techników uzupełniających oraz dla uczniów szkół ponadpodstawowych i branżowych.

Na laureatów i finalistów Olimpiady czekają indeksy na wybrane kierunki studiów na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Szczecińskim, a także płatny staż w Parlamencie Europejskim, wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego oraz nagrody rzeczowe.

Aby wziąć udział w konkursie, szkoła musi wysłać formularz zgłoszeniowy do 7 marca 2023 roku na adres: kontakt@gwiezdnykrag.pl. Więcej na gwiezdnykrag.pl

Powrót na początek strony