Uczniowie Słowackiego ponownie najlepsi

Grupa DSD z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Kielcach ponownie nie miała sobie równych w konkursie "Die beste DSD-Klasse". Młodzież pod opieką nauczyciela języka niemieckiego w programie DSD, Agnieszki Łagowskiej zdominowała konkurencję i dokonała czegoś absolutnie niespotykanego. Jest to druga wygrana z rzędu w tej prestiżowej rywalizacji.

Finały odbyły się 17 maja w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Młodzież z Kielc w cuglach wygrała z innymi szkołami realizującymi program DSD w dwóch (na dwie możliwe) kategoriach:

  1. Najlepszy projekt licealny na temat: Zainteresowania współczesnej młodzieży.
  2. Quiz wiedzy dot. obszarów niemieckojęzycznych oraz historii Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W nagrodę za swój niesamowity popis umiejętności grupa ze Słowackiego otrzymała tytuł "Najlepszej klasy DSD" oraz puchar za najlepszy projekt w tym roku szkolnym.

Wydarzenie to odbyło się pod przewodnictwem koordynatorów programu DSD Niny Diehl, Christiana Menzel oraz Anity Mazepy z Instytutu Germanistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się pod patronatem Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Krakowie.

Fot. VI LO im. J. Słowackiego

Powrót na początek strony