Uczniowie zachęcali do korzystania z telefonów zaufania

17 maja przypada Międzynarodowy Dzień Telefonów Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. W obchody dnia, który ma przypominać młodym ludziom o dostępie do telefonów, pod którymi można otrzymać wsparcie, włączyli się uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 39 w Kielcach.

Uczniowie utrwalali znajomość numerów telefonów, pod którymi można otrzymać wsparcie, tworząc plakaty oraz ozdabiając balony, które na koniec dnia każdy uczeń mógł zabrać do domu. Partnerem akcji była Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, która przekazała materiały informacyjne, związane z działaniem Telefonu Zaufania 116 111.

Z danych publikowanych na stronie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wynika, iż w Polsce blisko 41% młodych ludzi doświadcza przemocy ze strony bliskich, a aż 7% z nich przyznaje, że nie ma wokół siebie nikogo zaufanego, kto może udzielić mu wsparcia.

Aby wspólnie szukać rozwiązań, młodzi ludzie z Polski i całej Europy mogą dzwonić pod numer 116 111, pod którym porozmawiają ze specjalistą o każdej porze dnia i nocy, niezależnie od dnia tygodnia. Istnieje także możliwość kontaktu pisemnego poprzez formularz na stronie 116111.pl.

W Polsce o sytuacjach trudnych dzieci i młodzież porozmawiać mogą także ze specjalistami z Dziecięcego Telefonu Rzecznika Praw Dziecka pod nr.: 800 12 12 12.

Powrót na początek strony