Udane społeczne sprzątanie rzeki Silnicy

Około 30 osób spotkało się w minioną sobotę w Dolinie Silnicy po to, aby wspólnie posprzątać koryto rzeki oraz okolice „strefy relaksu” i stawu w parku miejskim w ramach akcji społecznej „Czyste Kielce 2024 - sprzątanie rzeki Silnicy”. Wydarzenie organizowane było przez Stowarzyszenie Nowa Generacja w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Operacji Czysta Rzeka. Patronat nad akcją objął Prezydent Miasta Kielce oraz Młodzieżowa Rada Miasta Kielce.

- Podczas akcji udało nam się uzbierać około 40 worków śmieci, które zalegały w okolicy Silnicy. Wydarzenie było świetną okazją do promocji ekologicznych nawyków wśród mieszkanek i mieszkańców Kielc, a także aktywizacji społeczeństwa, w szczególności młodego pokolenia, które organizowało tę akcję - mówi Antonii Chudzicki, koordynator.

W czasie akcji odbyły się także warsztaty o rzece, które poprowadził Michał Bień z Polskiego Związku Wędkarskiego Okręg w Kielcach. Po zakończonej akcji posegregowane śmieci odebrała z okolicy Muszli w Parku Miejskim firma Eneris.