VI Międzynarodowy Przegląd Chórów Akademickich. Kielce, Busko-Zdrój, Święty Krzyż

Święty Krzyż fot. S. Rakowski
S. Rakowski

Trzy koncerty w trzech wyjątkowych miejscach odbędą się dniach 1-3 lipca, w ramach Międzynarodowego Przeglądu Chórów Akademickich „Święty Krzyż 2022”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Kielc Bogdan Wenta.

Przegląd Chórów Akademickich „Święty Krzyż” organizowany jest od 2014 roku przez Politechnikę Świętokrzyską. Jego celem jest promowanie muzyki chóralnej zarówno dawnej, jak i współczesnej. Od dwóch lat formuła przeglądu ma rangę międzynarodową.

Dotychczas w pięciu edycjach Przeglądu wzięło udział ponad 900 młodych śpiewaków z 21 uczelnianych chórów z całej Polski, którzy spędzili czas w regionie świętokrzyskim koncertując, zwiedzając i nawiązując nowe przyjaźnie. W najbliższy weekend przed publicznością zaprezentuje się blisko 170 chórzystów.

PROGRAM: 

Piątek, 1 lipca

17:00 - 19:00 Koncert Inauguracyjny - przesłuchania konkursowe - sala koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. L. Różyckiego w Kielcach.

Sobota, 2 lipca

15:00 - 16:30 KONCERT PROMENADOWY w muszli Parku Zdrojowego w Busku-Zdroju w ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz.

Niedziela, 3 lipca

15.00 - Msza Święta z udziałem chórów - uczestników Przeglądu godz. 16.00 - KONCERT GALOWY (występują wszystkie chóry). Wręczenie nagród i wyróżnień w Klasztorze Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Powrót na początek strony