„W ciszy”. Nowa wystawa w Punkcie Promocji Kielc

„W ciszy. Twórczość Agnieszki Łuczyńskiej” to tytuł nowej wystawy, którą można oglądać w Punkcie Promocji Kielc na Dworcu Autobusowym przy ul. Czarnowskiej.

Tym razem w Galerii Dworzec 17:30 prezentowane są prace malarskie w technice akrylowej - pejzaż, portret i rzeźba ceramiczna. Wśród nich znalazło się wiele zupełnie nowych, nigdzie dotąd nie pokazywanych.

Agnieszka Łuczyńska, z zawodu fotograf, mieszka i tworzy w Kielcach. Jej domena to malarstwo w technikach wodnych, fotografia artystyczna i rzeźba ceramiczna, a głównymi motywami są pejzaż, architektura, portrety i martwa natura. Artystka ma w dorobku liczne wystawy w kraju, m.in.: w Kielcach, Skarżysku-Kamiennej i Busku-Zdroju oraz za granicą - prezentowała się w Londynie i Madrycie.

- Moją twórczość inspiruje piękno. Doznawanie tego uczucia płynie z otaczającej mnie natury. Tkwi we mnie wiele wspomnień, przeżyć, tęsknot za ludźmi, miejscami, których już nie ma. Dotykając przemijalności pragnę je zatrzymać. Pojawiające się kobiety w moich pracach są efektem tematu jaki podjęłam. Zatytułowałam go „Daleko”. Ta postać, którą ujawniam, jest wspomnieniem kobiety zanurzonej w ciszy, tajemnicy, otoczona aurą melancholii - mówi Agnieszka Łuczyńska.

Autorka zrzeszona jest w Stowarzyszeniu Twórczym „Zenit” w Kielcach oraz w Skarżyskim Klubie Twórców SKART. Ponadto brała udział w kieleckim projekcie Ceramika Nova i współpracuje z Teatrem Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach. Od niedawna zajmuje się też pisaniem ikon i złoceniem.

Wystawa „W ciszy. Twórczość Agnieszki Łuczyńskiej” czynna będzie do 3 kwietnia 2024 r.

Punkt Promocji Kielc czynny jest od wtorku do soboty, w godz. 11:00-17:00. Działalność punktu koordynuje Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą w Wydziale Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Kielce.

Powrót na początek strony