W czwartek zakaz parkowania na ul. Bohaterów Warszawy. Zaplanowano zamiatanie

Rozpoczął się trzeci etap pozimowego zamiatania ulic. Obejmuje on ponad 50 ulic, są to przede wszystkim główne arterie komunikacyjne oraz drogi wylotowe z miasta.

Zaplanowano zamiatanie sześciu ulic, gdzie na jezdniach wyznaczone są legalne miejsca do parkowania. Z tego względu, w dniu planowanych prac będzie obowiązywać tam tymczasowa organizacja ruchu, która zabraniać będzie parkowania w tym miejscu. Są to ulice Bohaterów Warszawy (na całej długości), bp Kaczmarka, Sandomierska (między ul. Śląską a Poleską), Massalskiego, Klonowa oraz Chopina.

W pierwszej kolejności zamiatanie odbędzie się na ul. Bohaterów Warszawy. W związku z tym w sobotę 14 maja na jezdni w kierunku ul. Seminaryjskiej (tam, gdzie wyznaczone są miejsca parkowania) pojawiły się znaki drogowe wprowadzające tymczasową organizację ruchu. Zakaz parkowania obowiązywał będzie w czwartek 19 maja w godz. 9-21. Bo właśnie w takich godzinach zaplanowano zamiatanie ul. Bohaterów Warszawy.

- Jednocześnie zastrzegamy, że ul. Bohaterów Warszawy będzie tego dnia sprzątana w pierwszej kolejności. A więc po wykonaniu na niej prac, powróci tam możliwość parkowania - mówi Marcin Batóg, rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych. - O wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu w związku z pracami drogowymi został już poinformowany Urząd Miasta, Miejski Zarząd Dróg, Komenda Miejska Policji, a także władze Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej, które poprosiliśmy o wsparcie w rozpowszechnieniu tej informacji wśród mieszkańców - dodaje.

O pracach na innych ulicach, gdzie na czas zamiatania obowiązywać będzie tymczasowa organizacja ruchu i zakaz parkowania, wykonawca będzie informować na ok. tydzień przed ich planowanym przeprowadzeniem.

Termin zakończenia trzeciego etapu pozimowego zamiatania ulic wyznaczony przez MZD upływa w połowie czerwca.

Powrót na początek strony