W Kielcach już świątecznie

Sezon świąteczny w Kielcach oficjalnie rozpoczęty. Dziś po godz. 16 rozbłysły światełka na choince, która została ustawiona na Rynku.

Jarmark świąteczny z wigilijnymi potrawami, upominkami i ozdobami, kolorowe koło widokowe, a od dzisiaj również rozświetlona choinka na Rynku. W Kielcach czuć już prawdziwy klimat Bożego Narodzenia. Lampki na świątecznym drzewku, wspólnie z prezydentem Bogdanem Wentą, zapaliły dzieci, które specjalnie na tę okazję przygotowały krótki program artystyczny, śpiewając znane i lubiane kolędy oraz pastorałki.

Oprócz choinki, na Rynku i w Centrum Kielc znaleźć można też inne gwiazdkowe ozdoby. Tradycyjnie na głównym placu miasta ustawione zostały figury aniołków oraz świetlny portal, zaś na ul. Sienkiewicza ogromne, bożonarodzeniowe bombki i fotel św. Mikołaja. Ponadto gwiazdkowe akcenty pojawiły się również na budynku Urzędu Miasta. 

- Boże Narodzenie to szczególny czas dla nas wszystkich. Tę świąteczną atmosferę można już poczuć w naszym mieście. Odpaliliśmy światełka na choince, ruszył jarmark, jest mnóstwo atrakcji. Warto, w tych najbliższych dniach przyjść na Rynek - zachęca prezydent Kielc, Bogdan Wenta. - Spędzajmy ten czas bezpiecznie, bo tylko wtedy nasz jarmark będzie miał sens – dodaje.

Kielecki Rynek warto także odwiedzać w kolejnych dniach. W niedzielę, 12 grudnia, o godz. 16.00 najmłodszym widzom polecamy prapremierę spektaklu „Legendy ziemi świętokrzyskiej” w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora „Kubuś”. Na zakończenie tego wieczoru harcerze przekażą Betlejemskie Światło Pokoju.

W przedświąteczny weekend, 17 i 18 grudnia, na płycie Rynku stanie scena, która rozweseli zimowe popołudnia bożonarodzeniowymi rytmami i pozwoli przechodniom wczuć się w świąteczny klimat. Będzie konkurs na najpiękniejszą choinkę dla uczniów szkół podstawowych i wesoły program dla dzieci. Z dwoma fragmentami spektaklu pt. ,"Dziadek do orzechów” wystąpią artyści Kieleckiego Teatru Tańca. Zespół Impuls I i Impuls II Szkoły Kieleckiego Teatru Tańca zaprezentują fragment ze spektaklu pt. "Cztery Pory Roku”. Zaplanowano także występy wokalne i taneczne wykonawców Klubu Wolna Strefa. Ponownie zobaczymy również Zespół Pieśni i Tańca „Kielce”.

Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, wystąpią wokaliści, aktorzy i animatorzy Fundacji Studio TM z programem świątecznych piosenek, przypowieści wigilijnych oraz kreatywnymi animacjami dla dzieci.

Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia zakończy wspólna Wigilia dla Kielczan, na którą prezydent Bogdan Wenta zaprasza również na Rynek w czwartek, 23 grudnia o godz. 11.00.

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na specjalny spektakl "Dziadek do orzechów", 11 grudnia o godz. 18.00 w siedzibie Teatru na Placu Moniuszki 2b. Wszystkie bilety w cenach mocno promocyjnych po 30 zł.

Powrót na początek strony